אילוסטרציה (צילום: דו"צ, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: דו"צ, חדשות

שוב - נשים הושפלו לטענתן בלהקה צבאית בצה"ל, הפעם בזרוע היבשה: להקה צבאית המורכבת משלוש זמרות חיילות הופיעה בשבוע שעבר מול 300 חיילים באחת מיחידות צה"ל, ובתגובה כ-15 חיילים חובשי כיפה יצאו מהאולם. את זה החיילות עוד קיבלו בהבנה, אך לאחר שהרס"ר מנע מהן - לטענתן - לשיר את ההמנון הלאומי, הן לא נשארו אדישות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"קרה לנו הרבה פעמים בעבר שבזמן הופעה שלנו חיילים חובשי כיפה יצאו מהאולם רק בגלל היותנו בנות", אמרה אחת החיילות. "אני מכבדת כל אחד והאמונה שלו אבל ברגע שהסגל הבכיר מעודד את זה, זה פוגע בי ובלהקה שלי".

"בסיום השיר השני שלנו ירדנו לאחורי הקלעים וחיכה לנו רס"ר הגדוד שהודיע לנו בכזאת קלילות כאילו זה הדבר הכי לגיטימי בעולם, שלא נמשיך את ההופעה שלנו ולא נעלה לשיר את ההמנון כי אנחנו בנות והם רוצים לכבד את בני הישיבות", תיארה החיילת. השיחה הזו גררה זעם בקרב הבנות.

בשיחה עם קצין אחר ביחידה, הסבירה לו החיילת שההתנהלות הזו גרמה להן לתחושת השפלה. "הבדילו אותנו בגלל שאנחנו נשים", היא אמרה לו, "ביטלו אותנו בגלל שהעדיפו לכבד מספר מצומצם של אנשים שהחליטו לצאת, והשפילו אותנו ודחקו אותנו לפינה עוד יותר".

היא טענה כי במקום שהקצין יבין ללבה הוא אמר לה: "את חיילת בצה"ל ולכן את תעשי מה שאני אומר לך! אני אזמין את מי שבא לי, ואת תשירי מה שאני אגיד לך".

"הגעתי למצב שאני עומדת שם עם דמעות בעיניים מתחושת ההשפלה שאני בכלל צריכה להסביר להם מה היה לא תקין בהתנהלות שלהם, אז בשתי מילים שיסכמו את הכל - הדרת נשים", היא כתבה בעמוד הפייסבוק שלה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "המקרה מוכר ומטופל על ידי המפקדים אשר מקיימים תחקיר בנושא, לכשיסתיים יופקו הלקחים. הדרת נשים אינה עולה בקנה אחד עם ערכי צה"ל".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv