ארכיון (צילום: חדשות 2)
ארכיון | צילום: חדשות 2

צוות של חטיבת המבצעים שבוחן את אבטחת בסיסי צה"ל ברחבי הארץ הצליח לחדור לבסיס מטה פיקוד הצפון בצפת. כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המקרה אירע לפני כשבועיים, אז הגיע הצוות לבסיס בלי ידיעת מפקדיו, והצליח להיכנס. לאחר שחברי הצוות חדרו למקום, הם עדכנו על כך את מפקדת פיקוד הצפון באמצעות חטיבת המבצעים. בעקבות המקרה, בעל התפקיד הרלוונטי בבסיס נענש.

בבסיס פיקוד הצפון בצפת יושבות לשכותיהם של מפקד פיקוד הצפון, אלוף אביב כוכבי, ושל קציני הפיקוד השונים. גורם צבאי הגדיר את האירוע כחמור ואמר כי בעקבותיו חודדו נהלי האבטחה במקום.

בחטיבת המבצעים, בראשות תא"ל אהרון חליווה, עורכים מעת לעת ביקורות בבסיסים השונים - זאת על מנת לשפר את האבטחה. בין היתר נבדקים בסיסים גדולים כמו הקריה וגם קטנים יותר ברחבי הארץ .

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "ביקורות אבטחה מתקיימות באופן סדיר על ידי הגורמים המקצועיים בצה"ל וכן על ידי היחידות עצמן על מנת לבחון ולשפר את מערכי האבטחה השונים. במקרה המדובר התבצעה ביקורת בבסיס פיקוד הצפון אשר בחנה את אבטחת המחנה, בסיומה חודדו הנהלים בבסיס ובעל התפקיד הרלוונטי נענש. אבטחת המחנות נמצאת בעדיפות עליונה ולכן מרעוננות ההנחיות בתדירות גבוהה ומתבצעות ביקורות רבות על ידי המפקדים".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv