אילוסטרציה (צילום: בשמת בן עמי)
אילוסטרציה | צילום: בשמת בן עמי

לפני כשבועיים חשפנו בחדשות 2 Online כי אלוף משנה שהורשע שקיים יחסי מין עם חיילת שלו והציע הצעות מיניות לחיילת אחרת, לא ייכנס לכלא ויישאר בדרגתו. בשל קלות העונש, התביעה הצבאית הגישה היום (חמישי) ערעור בבקשה להחמירו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הקצין הבכיר הורשע לאחר הודאתו וכחלק מהסדר טיעון בשלוש עבירות שעניינן התנהגות שאינה הולמת בגין מעשים והתבטאויות נושאי אופי מיני שבוצעו על ידו במהלך שירותו הצבאי תוך שהוא בתפקיד פיקודי בכיר. את המעשים הוא ביצע בשלוש חיילות שהיו תחת פיקודו.

בבית הדין הצבאי המיוחד הוצג הסדר טיעון אליו הגיעו התביעה הצבאית עם סנגורו של הקצין עו"ד שלמה רכבי, שלפיו יוטלו על הנאשם, אשר שוחרר מן השירות, עונש מאסר בן חודש וחצי לריצוי בעבודות צבאיות, מאסר מותנה ופיצויים בסך של 1,000 שקלים לשתיים מן המתלוננות.

בערעורה טוענת התביעה הצבאית כי נוכח חומרת מעשיו של הנאשם, יש לפגוע בדרגתו כך שיורד לדרגת רב-סרן בהתאם לעתירה המוסכמת של הצדדים.

"בהקשר זה יש לתת את הדעת להשלכות הקשות של המעשים על היחידה תחת פיקודו ולפגיעה בתדמית הצבא כגוף ערכי", ציינו בתביעה הצבאית. "הדבר מתחייב מכוח החובה להקפיד בכבודן של החיילות ועל מנת לשמר את אמון הציבור במפקדי צה"ל".

"אם תרצי להתנסות עם גבר בן 50 אשמח"

על פי כתב האישום שהוגש נגדו, במהלך שירותו נהגה פקידת הלשכה שלו להיכנס למשרדו ולרמוז לו רמיזות אינטימיות. באחד המקרים נכנסה החיילת בדרגת רב"ט אליו למשרד והקצין החל לשוחח איתה על נושאים מיניים. "זמן מה לאחר מכן, וללא התראה מוקדמת, רכן הנאשם לעבר החיילת, אחז באמצעות ידו סנטרה, ונתן לה נשיקה בפה", על פי האישום.

במקרה אחר, רק ימים לאחר מכן, נכנסה החיילת למשרדו של הקצין ואז הוא ביקש ממנה שתכבה את האור. "הנאשם החל להפשיטה ולנשקה תוך שניסה לגעת באיבר מינה, אך היא סירבה". השניים המשיכו להתגפף תוך שהנאשם נגע בחזה שלה.

וזה לא הסתיים בבסיס בלבד. כחודשיים לאחר מכן עזבו השניים בשתי הזדמנויות את הבסיס, והוא הסיע אותה ברכבו הצבאי לביתה, שם קיים איתה יחסי מין בחדרה. בין היתר, השניים גם נסעו לאורחן סמוך לבסיס, שם קיימו יחסי מין. בנוסף, היא ביצעה בו מין אוראלי במשרדו, והוא גם סייע לה לקבל עונש מקל לאחר שאיחרה לבסיס וקצין הלוגיסטיקה שפט אותה.

כבר עם תחילת שירותה, הקצין היה נוהג להחמיא לה. על פי האישום הוא אמר לה: "אם הייתי בגיל אחר הייתי איתך", ו-"יש לך עיניים יפות".

אין תמונה
עו"ד שלמה רכבי

אמר לחיילת: "יש לך גוף טוב"

בפרשה הזו מעורבת גם חיילת נוספת. הקצין זימן פקידה אחרת מלשכתו לשיחה במשרד וסיפר לה על מערכת היחסים עם החיילת השנייה. "חבל שאתם עושים מזה כזה עניין כשיכול לבוא לטובתכן, אישה צריכה להתנסות עם יותר מגבר אחד, אם תרצי להתנסות עם גבר בן 50, אני אשמח".

היא ביקשה ממנו שיפסיק עם התבטאויותיו. "אתה יכול להיות סבא שלי", היא השיבה לו. הוא התנצל ואף ציין שסבר שהיא בוגרת יותר ועליה להבין שבמהלך החיים יפנו אליה בהצעות דומות.

במקרה אחר, כך על פי האישום, הוא נכנס לחמ"ל הפיקוד ואמר לאחת החיילות כי "יש לך גוף מאוד טוב, רואים שהיית רקדנית". בהמשך, במספר הזדמנויות הוא החמיא לה על כך שהיא יפה.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv