התפוח לא נפל רחוק מהעץ. גל תורג'מן ואביה
התפוח לא נפל רחוק מהעץ. גל תורג'מן ואביה | צילום:

בטקס שנערך הערב (ראשון) בבסיס תל נוף של חיל האוויר, הוענקו תעודות ל-49 קצינים ונגדים מצטיינים מיחידות צה"ל השונות לשנת תשע"ה. בין המצטיינים גם סגן גל תורג'מן, בתו של אלוף פיקוד הדרום סמי תורג'מן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בטקס החגיגי, שנערך לקראת יום העצמאות הקרב בנוכחות הרמטכ"ל גדי אייזנקוט, פורום המטה הכללי ומפקדי החילות, הוענקו למצטיינים אות הרמטכ"ל ותעודת הצטיינות על תרומתם הבולטת ביחידותיהם ועל היותם דוגמא ומופת כמפקדים בצה"ל.

בין המצטיינים הייתה סגן גל תורג'מן, דוברת אוגדה 162 ובתו של אלוף פיקוד הדרום סמי תורג'מן, שזכתה בהוקרת הרמטכ"ל על פעילותה במהלך מבצע "צוק איתן" בדברור כוחות האוגדה שלחמו בשטח תחת פיקודו של אביה.

כדוברת אוגדה 162 הייתה אמונה תורג'מן הבת על חטיבות 401 והנח"ל, וכן גם על חטיבת כפיר שלוחמיה השתתפו במבצע "שובו אחים". בדברי הנימוק לזכייתה באות ההוקרה הודגש, כי לתורג'מן חיבור מצוין למפקדים בשטח, לכלי התקשורת ולמטה דובר צה"ל בפעילות התקשורתית המסורה שביצעה.

במהלך הטקס נשא דברים גם הרמטכ"ל, רא"ל גדי אייזנקוט, בשבחם של הקצינים והנגדים על תרומתם למערך הכולל של צה"ל. "אתם שפועלים ביבשה, באוויר ובים, בכל מקום ובכל עת על מנת להגן על אזרחי המדינה ותושביה, הצלחת צה"ל תלויה באומץ ליבכם, בנחישותכם ובמסירותכם", אמר אייזנקוט. "בלב העשייה המבצעית עמדה מערכת 'צוק איתן' שבה פעלתם למימוש המשימה והפגנתם קור רוח, מקצועיות ואומץ לב. אני רואה בכם את התעוזה ואת היצירתיות לפרוץ דרכים חדשות ולהגיע להישגים מרחיקי לכת. נשאף להרחיק מלחמה ולאפשר חיים בטוחים ונורמליים, אך אם נידרש נממש את ייעודנו ככוח המגן של אזרחי מדינת ישראל ותושביה, בעזרתכם ננצח".