השלט שנתלה בכלא 6
השלט שנתלה בכלא 6 | צילום:

קצינה בכלא 6 פתחה ביוזמה חדשה - גיוס ציוד לאסירים הנכנסים לשערי הכלא. מי שנתבקשו לתת את התרומה לא היו הקצינים והחיילים המשרתים במשטרה הצבאית במתקן הכליאה, אלא האסירים הקיימים, שנמצאים רגע לפני מועד שחרורם ממאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במודעה שתלתה הקצינה בכלא נכתב: "משתחרר? יש חיילים שמתקבלים בזה הרגע ואין להם שום ציוד עליהם! אם בא לך אתה יכול להשאיר משהו לפלוגה לטובת אותם חיילים! במידה ותרצה תפנה למפקדים!".

בצה"ל הבהירו כי לאסירים מסופק הציוד הנדרש, ושאין מחסור כלשהו. על פי הצבא, בעת קליטת חיילים בבסיס הכליאה הם מקבלים ציוד מגוון הכולל מוצרי היגיינה, ביניהם משחת שיניים, מברשת שיניים, סכיני גילוח, סבון כביסה, סבון רחצה, שמפו, בנוסף לציוד אישי: תחתונים, גרביים, גופיות, מעיל, מצעים, שמיכות צמר, ומדי קיץ או חורף בהתאם לעונה. עוד ציינו כי הציוד מרוענן לחיילים מעת לעת בהתאם להוראות ולפניותיהם.

אין תמונה
עו"ד דנה נוף

אם כך הדבר, מדוע יש צורך בתרומות? עו"ד דנה נוף, שעוסקת בענייני צבא ונחשפה לשלט, הסבירה כי כל כלוא זכאי להביא עמו או לקבל מבני משפחתו מצעים ומוצרי היגיינה. "הכליאה כשלעצמה מהווה עבור כל חייל טראומה קשה. אותם מוצרים נוספים בהחלט עשויים להביא מזור לאותה טראומה. ברור שמועד מעצרם, שבדרך כלל הוא בלתי צפוי מבחינתם, לא יאפשר למשפחותיהם להספיק להעביר אליהם את אותם מוצרים".

לדבריה, הדברים נכונים ביתר שאת לגבי חיילים בודדים ועולים חדשים שאין להם קשר עם משפחותיהם וספק אם יהיה מי שידאג להם בהיותם כלואים. "הגדולה של צוות המד"כים (מדריכי כלואים) והמפקדים בכלא היא שלמרות שהם משטרה צבאית, הם גילו רגישות ואנושיות ולמרות שמדובר בכלא, הם מנסים להקל על אותם אנשים בתקופה טראומטית בחייהם. בעיני, מדובר ביוזמה חיובית".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv