האם התקציב עבורה ייפגע? כיפת ברזל
כיפת ברזל, ארכיון | צילום: רויטרס

יותר מיממה לאחר התקיפה בסוריה, שיוחסה בכלי התקשורת הזרים לישראל, וגבתה את חייהם של בכירים בחיזבאללה ובצבא משמרות המהפכה האירני, צה"ל פורס סלולות כיפת ברזל בצפון - כך על פי דיווח ברשת סקיי ניוז הבריטית. במקביל, עיבה צה"ל את האבטחה ותיגבר כוחות לאורך גבול הצפון, בעיקר באזור היישובים. החקלאים הונחו שלא להתקרב לשטחים הקרובים לגדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצעדים האלה מתרחשים אחרי שורה של דיונים שהתקיימו היום (שני) בצמרת מערכת הביטחון, בהשתתפות שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, הרמטכ"ל בני גנץ ושורה של קצינים בכירים. הערכת היסוד בישראל אומרת שחיזבאללה לא ימהר להגיב - על מנת לא לגרום לצה"ל לפעול בעוצמה נגד הארגון, בלבנון או בסוריה.

מוקדם יותר היום התייחס הרמטכ"ל גנץ במרומז לתקיפה ואמר כי "אנחנו עשויים להיות מאותגרים בכל נקודת זמן בכל אחת מזירות הפעולה שלנו, בין אם בדרום, במרכז או בצפון. אנחנו כמובן ערוכים ועוקבים אחרי כל התפתחות ומוכנים ליזום ו/או לפעול ככל שיידרש".

הבוקר הודו במשטר האירני לראשונה כי גנרל בכיר מטעמם נהרג בתקיפה, בנוסף לג'יהאד מורנייה, בנו של ראש הזרוע הצבאית המיתולוגי של החיזבאללה, עימאד מורנייה. גם בארגון הטרור הלבנוני התייחסו לסוגיה, והבהירו כי כל אפשרויות התגובה נותרו מבחינתם על השולחן - כולל חטיפת אזרחים.

ג'יהאד מורנייה
ג'יהאד מורנייה, ארכיון | צילום: AP

החיזבאללה הקדיש את היום שלאחר התקיפה, לאבל על שישה הפעילים והמפקדים שנהרגו אתמול ולטקסי הקבורה. ג'יהאד מורנייה נטמן ברובע הדאחייה הידוע לשמצה, לצידו של אביו כשאלפים מלווים אותו. בכירי הארגון אמרו היום בהמלך הטקסים כי "האויב הישראלי צריך לדעת שהוא לא יידע מנוח ולא ייהנה מביטחון, לא ניתן לשתוק על מה שעשה".