סרטון שהופץ ברשת מתעד חיילי צה"ל משסים כלבים בנער פלסטיני בן 16. הנער נשמע זועק מכאב ומפחד בזמן שהוא מוחזק בידי החיילים ומכל צד שלו מתנפל עליו כלב. המקרה נחשף רק כעת בעקבות העלאת הסרטון לרשת, ולכן החיילים טרם טופלו משמעתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע החמור התרחש ב-23 בדצמבר האחרון באזור כרמי צור במועצה האזורית גוש עציון. החיילים תפסו נער שהשליך לעברם אבנים. אחד החיילים נשמע בסרטון מלגלג על הנער ושואל: "מי פחדן, אה? מי פחדן? יופי". בכלב הוא הפציר: "תן בו".

העימות התפתח תחילה בין כמה עשרות פלסטינים לבין חיילים באזור השטח הביטחוני המיוחד של ההתנחלות כרמי צור. במהלך העימות יידו פלסטינים אבנים לעבר החיילים שהגיבו בירי אמצעים לפיזור הפגנות. כשעה לאחר תחילת העימות הגיעו לאזור שני חיילים ועמם שני הכלבים שתועדו בסרטון.

לאחר מכן הרחיקו החיילים את הכלבים מהמקום, אזקו את הנער ולקחו אותו להתנחלות כרמי צור, ממנה פונה באמבולנס לבית חולים ישראלי. ממשפחתו של הנער שהותקף נמסר כי מבית החולים הוא נלקח למעצר בכלא עופר.

גורם צבאי אמר לחדשות 2 Online: "זה מקרה חריג מאוד ואסור שיקרה. החיילים האלה יטופלו וצריך להבין שמסתכלים על זה בחומרה, לא ברור מהן הנסיבות שבגינן האירוע הזה קרה".

"בני צורח והכלבים נושכים"
"צריכים להיענש בחומרה" | צילום:

"נראה כאילו החיילים פשוט איבדו את זה"

קצין שמשרת בשטחים ונחשף לסרטון אמר: "נראה כאילו החיילים פשוט איבדו את זה לגמרי. לא משנה מה קרה הם לא היו צריכים לעשות את זה והם צריכים להיענש בחומרה. אירוע כזה חריג אני לא זוכר כל כך הרבה זמן".

מארגון "בצלם" נמסר כי "מי ששולח חיילים לשסות כלבי תקיפה באזרחים לא חמושים, שלא יתפלא כאשר צילום הווידאו המזעזע שביצעו החיילים עצמם דולף לרשת, ומדרדר עוד יותר את מעמדנו בעולם".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "עם קבלת הסרטון הנחה מפקד המרכז להטסה והכשרות מיוחדות על ביצוע תחקיר מידי של האירוע בסיומו יופקו הלקחים וינקטו הצעדים הנדרשים למניעת הישנות מקרים מסוג זה".