פיגוע דקירה בלב תל אביב: 21 בני אדם נפצעו הבוקר (רביעי), מתוכם ארבעה במצב קשה, לאחר שמחבל דקר נוסעים בקו 40 בעיר ונמלט מהמקום. בתום מרדף נורה המחבל - שוהה בלתי חוקי תושב השטחים - ונוטרל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעה 07:30, באזור גשר מעריב בעיר, שלף המחבל סכין והחל לדקור את הנהג, שניסה להתנגד ונאבק במחבל. לאחר שדקר מספר נוסעים נמלט המחבל מהאוטובוס והחל בריצה לעבר רחוב המסגר.

פיגוע הדקירה באוטובוס, השבוע (צילום: AP)
צילום: AP

אנשי יחידת נחשון של שירות בתי הסוהר שנסעו מאחורי האוטובוס הבחינו בפעילות חריגה וזיהו את המחבל נמלט מהמקום. הכוח החל במרדף אחריו וסמוך לרחוב המסגר פתח לעברו באש וניטרל אותו לאחר שפגע ברגלו.

הפיגוע בלב תל אביב (צילום: ap)
צילום: ap

צוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום פינו לפחות 21 נפגעים לבתי החולים איכילוב ושיבא בתל השומר. מצבם של שישה מהפצועים מוגדר קשה, עוד שניים במצב בינוני והיתר במצב קל. המחבל, שמצבו מוגדר קל, פונה לבית החולים וולפסון בחולון.

פיגוע בתל אביב. ארכיון (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

"נהג האוטובוס נאבק עם המחבל וניסה להתנגד לתקיפה", אמר מפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב בנצי סאו שהגיע למקום. "אני רוצה לציין את הפעילות המצוינת של צוות יחידת נחשון שהיה בנסיעה אחר האוטובוס, זיהה התנהלות חריגה והצליח לאתר את המחבל".

פיגוע דקירה בתל אביב (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

"נכנסתי לחניון וראיתי שני אנשים דקורים", סיפר עד ראייה לפיגוע. "ראיתי את המחבל עם סכין בורח. אחד הפצועים נפל על האוטו שלי. השכבתי אותו על הרצפה, הזמנתי אמבולנס ומשטרה ורציתי לראות איפה המחבל".

זירת הפיגוע בתל אביב, הבוקר (צילום: חדשות 2)
זירת הפיגוע בתל אביב | צילום: חדשות 2

"הפיגוע הזה מצטרף למספר פיגועים שכבר היו בירושלים ובתל אביב", אמר השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' שהגיע לזירה. "קשה מאוד לאתר מפגע שמחליט לבצע פיגוע. אנחנו לא יודעים כרגע האם הוא היה מפגע בודד או שהייתה תשתית אבל מה שחשוב זה התגובה המהירה של כוחות הביטחון. כך אני מצפה מקצינים מלוחמים להגיב".

המחבל לאחר שנלכד, הבוקר (צילום: חדשות 2)
המחבל לאחר שנוטרל | צילום: חדשות 2

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, גלעד שלמור, יואב אבן ועזרי עמרם.