הקריה בת"א (צילום: חדשות 2)
בסיס הקריה | צילום: חדשות 2

לפני כשנה הוקמה בקומת הקרקע של בניין המטה הכללי בקריה ספריה לטובת החיילים - עם מאות ספרים בתחומים שונים. לחדשות 2 Online נודע כי היא הייתה פתוחה רק שלושה חודשים, ובמשך תשעה חודשים הייתה נעולה לגמרי, מבלי שאף אחד יכול לקחת ממנה ספרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רק השבוע, לאחר חודשים בהם המקום היה נעול, בצה"ל פינו את ארונות הספרים. הצעד גרר ביקורת מצד חיילים. "אף אחד לא אמר לנו שאנחנו יכולים לקחת ספרים", אמר אחד החיילים שמשרת בקריה. "איך בדיוק רוצים לעודד ככה קריאה? למה במשך כל כך הרבה זמן הכל היה נעול? אני לא רואה הסבר הגיוני לזה". חיילת אחרת אמרה כי כלל לא ידעה שיש במקום ספריה.

גורם צבאי אמר כי פרק הזמן בו הספרייה הייתה נעולה היה לצורך "בחינת המשך קיומה ופיזור הרכוש בין יחידות צה"ל השונות". גורם אחר הוסיף כי כלל לא היה צריך להקים את הספריה הזו ומדובר בבזבוז כסף כי החיילים לא קוראים ממילא.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "הספרייה בבניין המטכ"ל הוקמה לפני כשנה במטרה לעודד קריאה בקרב חיילי צה"ל. הספרים הינם רכוש צה"ל, והובאו מהספרייה והמאגר של תורה והדרכה במסגרת פינוי קרן הקריה. הספרייה פעלה כשלושה חודשים אך מכיוון שלא נעשה בה שימוש הוחלט על פירוקה, הכונניות הועברו לשימוש ביחידה אחרת והספרים הוחזרו למאגר של חטיבת התורה וההדרכה".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv