"הותקפתי, אבל אני בסדר". כך הגיב הבוקר לראשונה הרב דוד סתיו, המועמד לרבנות הראשית, אחרי שאמש ספג קללות ודחיפות מצד מאמיני ש"ס בחתונה בה נכח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הוסיף הרב סתיו, "אני ברוך השם בסדר גמור. אנחנו ממשיכים, עכשיו פוגשים רבנים חשובים מארצות הברית וממשיכים בעבודתנו היומית והשגרתית עם שיעורים ושמחות - ברוך השם".

על התקיפה סיפר, "עשרות רבות באו שם לבקש ברכה ובאו לחזק, והיו כמה פרחחים שדחפו וניסו להכות ולשפוך מים אבל חוץ מזה הרוב הגדול היו בחורים חרדים שבאו לחבק ולבקש ברכה, ברוך השם הכל בסדר".

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התייחס הבוקר לתקיפת הרב סתו וקרא למנהיגי הציבור החרדי והדתי לגנות את המעשה בתקיפות. "על כל איש ציבור, ובודאי על המנהיגים הרוחניים של כל המחנות בציבור החרדי והדתי, לגנות בצורה ברורה את הפגיעה אמש ברב דוד סתיו", כתב ליברמן בפייסבוק. "אנו מצפים מהנהגה רוחנית, ולא משנה מה השקפתה, שתגנה בכל פה, ובודאי לא תעודד, פגיעה במנהיג דתי אחר. חבל שבמסגרת של התמודדות פוליטית, ובודאי על תפקיד של רב ראשי, יש מי שמוביל את הציבור לפינות חשוכות כאלה".

"אדם לא ראוי". הרב עובדיה יוסף (צילום: חדשות 2)
"אדם לא ראוי". הרב עובדיה יוסף | צילום: חדשות 2

הרב עובדיה: "אין בו יראת שמיים כלל"

חוגגים שהשתתפו בחתונת בתו של רב הכותל בבני ברק סיפרו כי עם הגיעו לחתונה החלו נערים לדחוף את הרב הליברלי, ואף שמו לו רגליים בשעה שרקד. בנוסף, כשניגש לרקוד, ח"כ אריאל אטיאס התרחק ממנו בהפגנתיות - כך לפי דיווח ב"ידיעות אחרונות". כשהרב סתיו, מועמד הבית היהודי לרבנות הראשית, ביקש לעזוב את החגיגה בשל ההתנכלויות להן זכה מצד נערים חרדים, החלו חלק עשרות מהאורחים לצעוק לעברו נאצות כמו "רשע" ו"שיקוץ".

את שמות הגנאי שאבו הצעירים מדרשתו השבועית של הרב עובדיה יוסף. במוצאי שבת אמר מנהיג ש"ס כי "כל המעמיד דיין שאינו הגון - אדם שהוא לא ראוי, ואני יודע כמה עובדות, כמה ידיעות, שאין בו יראת שמים בכלל. 'היזהרו לכם, האיש הזה מסוכן ליהדות', ואיך אני אחריש כבלע את הקודש?".

הרב הוסיף ואמר כי רצונם של השרים לפיד ובנט בבחירתו של הרב סתיו נובע מאינטרס מובהק הנוגע לרפורמות בגיוס אותן הם מבקשים להוביל. "לפיד ובנט, כמה הם שונאי תורה, רוצים לבטל את בני הישיבות מהתורה שלהם ולגייס אותם לצבא", ניתח הרב. "פתאום הם צועקים 'רוצים את הרב סתיו', אותו הם אוהבים? אם הוא היה תלמיד חכם באמת היו שונאים אותו. שר האוצר, שלא רצה למכור חמץ, כי לא יכול להסתכל ברבנים משנאתו, פתאום הוא רוצה אותו רב? אלא בגלל שהוא מהסוג שלהם, לכן אוהבים אותו".

הרבנית סתיו: "לא נעים לשמוע שבעלי הוא רשע"