בשיאו של הפילוג במחנה הליטאי בין דגל התורה לבין בני תורה, במסגרת הבחירות לרשויות המקומיות, הוקלט השבוע ראש העירייה היוצא אברהם רובינשטיין כשהוא מבהיר לאברכים באחד הכוללים בעיר - ככה ייעשה לאיש שיעז לתמוך במפלגה אחרת: "הרב חיים קנייבסקי אמר שכל מי שהצביע למפלגה לע"ץ (בני תורה), בצורותיה השונות, להוציא אותו מהכולל. ככה הוא אמר בנחרצות: 'היפרד נא מעליי!'".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ובשטח - מבצעים. "יומיים אחרי הבחירות ניגש אלי האחראי בכולל ואמר לי שאני לא יכול יותר להמשיך בכולל", סיפר לחדשות 2 מ', אברך שסולק מהכולל בעקבות הצבעתו בבחירות המקומיות. "שאלתי למה, והוא אמר שזה בגלל סיבות תקציביות. התקשרתי לראש הכולל העליון יותר, זה שמממן את הכל, והוא אומר לי 'אתה הצבעת לע"ץ, צר לי, אני בוכה איתך ביחד, אתה לא יכול להמשיך איתנו'".

מ' ועשרות אברכים אחרים סולקו מהכולל בשבוע האחרון על רקע תמיכתם בבני תורה. אלו שביקשו להישאר נדרשו לחתום על הצהרת ההתחייבות: "אני החתום מטה מביע חרטה גמורה באם לא צייתתי להוראתם של גדולי הדור". וכך נחתם המסמך: "באם אעבור על תנאי זה מעתה ועד עולם ברור לי שאין לי מקום להמשיך ללמוד, ללמד או לעבוד במוסד זה ולקבל טובת הנאה".

ראש העירייה היוצא רובינשטיין התייחס במהלך המפגש עם האברכים גם למסמך הזה. "אם הוא יחתום על זה - אז בסדר, אז אפשר לחיות ביחד, השלום והשלווה יחיו וביחד נמשיך הלאה ללמוד, לעמול בתורה כמו שאנחנו אוהבים מתוך שלום ושלווה ואחווה ורעות", אמר.

חשוב להדגיש: מדובר במוסדות שמרביתם מתוקצבים על ידי המדינה, אותה המדינה שגם העסיקה את ראש העירייה היוצא, מה שלא ממש הפריע לו לקבוע חוקים משלו ולאיים בשלילת פרנסתם של אותם אברכים על כך שפשוט לא תמכו במועמד מהמחנה שלו.

מעיריית בני ברק נמסר בתגובה כי "הרב אברהם רובינשטיין מסיים את תפקידו כראש העירייה בעוד כשבועיים, אז ייכנס לתפקידו ראש העיר הנבחר". מלשכתו של רובינשטיין, המכהן עדיין כראש עיריית בני ברק, לא התקבלה תגובה לדברים.