ח"כ אלי אפללו (צילום: קדימה)
ח"כ אלי אפללו. פורש מתפקידו | צילום: קדימה

ח"כ אלי אפללו מסיעת קדימה הגיש הבוקר מכתב התפטרות ליו"ר הכנסת ראובן ריבלין. בישיבת נשיאות הכנסת, הודיע ריבלין כי המכתב ייכנס לתוקפו בעוד 48 שעות. במקום ח"כ אפללו, ייכנס לכנסת הבא ברשימת קדימה - אבי דואן, הנחשב לאחד מנאמניו של ח"כ שאול מופז.

בתחילת חודש ינואר אישר דירקטוריון קק"ל פה אחד את מועמדותו של אפללו לתפקיד יו"ר עמית קרן קיימת לישראל. בתום כהונתו בכנסת, צפוי אפללו להתמנות לתפקיד זה.

באיגרת פרידה ששיגר אפללו לפעילי מפלגת קדימה כתב: "בימים אלה ממש אני מסיים את כהונתי כחבר בית המחוקקים של מדינת ישראל ויוצא לדרך חדשה כיושב ראש עמית במוסד הלאומי המרכזי של העם היהודי כיום - הקרן הקיימת לישראל".

"בתפקידים שבהם כיהנתי בכנסת ובממשלה, עמדתי בחזית המאבק החברתי האמיתי המתחולל במדינתנו - המאבק לשינוי סדר העדיפות הלאומי אשר יוביל לצמצום הפערים הקיימים בכל תחומי החיים בין תושבי הפריפריה, החברתית והגיאוגרפית, לבין תושבי מרכז הארץ ויאפשר מתן הזדמנות שווה לכל אזרח בישראל", כתב אפללו.

"במקביל, יזמתי שורה ארוכה של חוקים והובלתי מהלכים ברמה הלאומית על מנת לקדם את התעסוקה, התעשייה, החינוך והצרכנות ההוגנת בישראל משום שאני מאמין כי זהו הבסיס האמיתי לחוסנה של החברה הישראלית. בכוונתי להמשיך ולפעול ללא לאות למען השגת מטרות אלה גם בתפקידי החדש", ציין הח"כ הפורש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק