המיטה שחוללה את הסערה
המיטה שחוללה את הסערה | צילום:

המיטה המעופפת נחשפת: שבוע לאחר הרעש סביב פרשת המיטה הזוגית שהותקנה במיוחד במטוס ראש הממשלה בנימין נתניהו, נחשפות תמונות תא השינה הזוגי שעלותו למשלם המסים הישראלי עומדת על כ-500 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כשבוע נחשף כי במטוס של נתניהו שמפעילה חברת אל-על, הותקנה לבקשתו מיטה זוגית בעלות הגבוהה. בלשכת ראש הממשלה טענו כי המיטה נדרשת בטיסות ארוכות וכי נתניהו זקוק למנוחה ראויה לפני העבודה הדיפלומטית בחו"ל. כעת נחשפות גם תמונות המיטה שחוללה את הסערה, כפי שהובאו באתר "גלובס". המיטה המדוברת הותקנה במטוסו של נתניהו לקראת נסיעתו לבריטניה.

במקביל, נחשפת גם עלות הביקור של ראש הממשלה בסין: סך העלות של הנסיעה של נתניהו ופמלייתו הסתכמה ב-1.43 מיליון דולר. וזאת אחרי שלאחרונה נחשפה תוספת לתקציב של 5.4 מיליון שקל למעון ראש הממשלה ב-2012 - תקציב שזינק ב-80% ב-4 שנים.

התקנת מיטה בשחקים? לא בפעם הראשונה

אלפי שקלים על מזון ללא מכרז (צילום: לע"מ)
נתניהו ורעייתו במהלך הביקור בסין | צילום: לע"מ

הדרישות הנוכחיות להתקנת תא השינה המיוחד במטוס ראש הממשלה הן לא הראשונות. לפני כשלוש שנים דרש נתניהו כי תותקן מיטה זוגית בטיסתו לטקס קבלת ישראל לארגון ה-OECD בפריז, שממנו המשיך לקנדה. גם אז החליט נתניהו לא להסתפק במחלקה הראשונה, כפי שהיה נהוג בטיסות קודמות, ולשכתו שכרה בעבורו מטוס מדגם 767 של אל-על, בעלות הגבוהה של כ-310 אלף דולר (יותר ממיליון שקל). עלות הטיסה הכוללת התייקרה אז בסופו של דבר ביותר משני מיליון שקל.

הדרישה של נתניהו עוררה ביקורת ציבורית גדולה, אך למרות זאת דרשו שוב בלשכתו להתקין חדר שינה - הפעם במהלך טיסת נתניהו לברלין לפני כשנתיים - זאת על אף שמדובר היה בטיסה קצרה, שמשכה שעות ספורות ושהתקיימה בשעות אחר הצהריים.