עובדים זרים,מסתננים תל אביב (צילום: חדשות 2)
דרום ת"א. ארכיון | צילום: חדשות 2

אמש אושר ברוב גדול "חוק איסור הוצאת כספי מסתננים", שקובע כי מסתננים לא יוכלו להוציא כספם מהארץ, אלא אם כן יעזבו את גבולות ישראל. 53 חברי כנסת הצביעו בעד, לעומת 23 שהצביעו נגד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסכום שיהיו רשאים המסתננים להוציא לא יעלה על המכפלה של שכר המינימום לחודש, כפול מספר חודשי שהייתם בארץ. מדובר בחוק נוסף שנועד לעודד את המסתננים לעזוב את ישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לאישור החוק אמש: "אני יודע שהמשימה להוציא את שאר עשרות האלפים נראית בלתי אפשרית, אבל גם המשימה לעצור את תופעת ההסתננות נראתה בעבר בלתי אפשרית ועובדה שבחודש שעברו חצו את הגבול רק שני מסתננים וגם הם נעצרו. נמשיך לפעול להשבת המסתננים שנמצאים פה".

המרכז למדיניות הגירה ישראלית שפעל לקידום החוק עוד בכנסת הקודמת בירך על העברתו ברב גדול. אורלי יוגר, מנכ"לית המרכז למדיניות הגירה ישראלית אמרה כי "מדובר בחוק חשוב, שיפעל לצמצום הרצון להסתננות לישראל, כמו גם להגברת היקף היציאה של מסתננים שכבר שוהים בישראל. החוק הינו מידתי בכל קנה מידה, כאשר הוא מאזן בין החיוב לשמור על זכויות האדם הבסיסיות של המסתננים וחובת מדינת ישראל לשמור על גבולותיה ועל שלומם של אזרחי ישראל".