כמו כל עם ישראל, גם ראש הממשלה בנימין נתניהו האזין אמש לדבריו של השר לעניינים אסטרטגיים משה (בוגי) יעלון, בהן טען כי "יהודים צריכים לחיות בכל ארץ ישראל לנצח" וכינה את שלום עכשיו "וירוס", דברים אשר פורסמו לראשונה בחדשות 2. בעקבות הדברים, החליט נתניהו לזמן את יעלון לשיחה, והשניים נפגשו הערב בקרייה בתל אביב.

"דבריי הוצאו מהקשרם", אמר יעלון לראש הממשלה. "לא התכוונתי ששלום עכשיו הם וירוס, אלא לתפיסה שהם מייצגים". נתניהו הסתפק בנזיפה ביעלון, והחליט שלא לנקוט נגדו בצעדים נוספים.

כבר אמש הגיבה לשכת נתניהו לדבריו של יעלון בזעם. "הדברים אינם מקובלים על ראש הממשלה, לא במהות ולא בסגנון, ואינם מייצגים את עמדת הממשלה", נמסר. "אל מול פלורליזם הדעות בציבור הישראלי, ראש הממשלה מאמין שצריך לשמור על כבוד הדדי ועל אחדות העם. זה נכון לכל עת ובייחוד לעת הזאת, שבה עומדת ישראל מול אתגרים כה גדולים וגורליים לעתידה".

השבוע השתתף יעלון בכנס סגור של התנועה בראשותו של משה פייגלין, מנהיגות יהודית, והבהיר, למי שעוד לא הבין, כמה ימינה הוא ממוקמם על המפה הפוליטית. "גם היום אנחנו צריכים להמשיך לדאוג", אמר יעלון. "אני עדיין מודאג ויש להם (לתקשורת ולשמאל) כוח עד כדי השפעה על ראש הממשלה".

וזה לא כל מה שהיה לו להגיד בגנות השמאל. "הווירוס שלום עכשיו, ואם תרצו האליטות - הנזק שלהם גדול מאוד", אמר בפני הנוכחים. "מבחינתי יהודים צריכים לחיות בכל ארץ ישראל לנצח". אחרי הדברים האלה זכה לתשואות מהקהל.

"מנקים אחרי יונת השלום"

בהמשך המפגש הצהיר יעלון כי הוא אינו פוחד מהממשל בוושינגטון, אבל רמז שיש בממשלה כאלה שכן. "יש דברים שצריך להגיד 'עד כאן'", קבע בנחרצות ."כשאתה עושה דברים שאתה לא מאמין בהם, מופעלים עליך לחצים ואתה מידרדר במדרון חלק".

יעלון שילהב את הנוכחים כשחלק עמם ממשנתו הצבאית, שהולמת מאוד את השקפת עולמם. "כשהייתי בצבא אמרתי כמה פעמים: כל 'פעם שהפוליטיקאים מביאים את יונת השלום - אנחנו כצבא צריכים לנקות אחריהם'", אמר השר.

ביבי נתניהו בכנס הליכוד
נתניהו. מאוד לא אהב את השיחה | צילום: חדשות 2

מי שהיה מרוצה במיוחד היה פייגלין, שניצל את ההזדמנות לנסות ולשכנע את יעלון לחבור אליו."מה שחשוב לנו הוא שיתוף הפעולה בכל צעד חיובי שתעשה, והרי ברור שתעשה", אמר פייגלין. "בתוך המפלגה שלנו תמצא את הציבור הזה מסייע, ונעשה דברים טובים ביחד".

לשכת יעלון: הוא עומד מאחורי דעותיו

מלשכתו של יעלון נמסר לאחר הפרסום כי "לאחר פניות רבות, ובמסגרת פגישותיו עם אנשי ליכוד ברחבי הארץ, נענה יעלון להיפגש עם אנשי מנהיגות יהודית. המפגש התקיים בתחילת השבוע, ולמשתתפים היה ברור כי הוא יתועד".

עוד הוסיפו בלשכת השר כי "עמדותיו של השר יעלון ידועות, ברורות וכתובות באופן מפורש בספרו - והוא עומד מאחוריהן". 

הווידאופדיה: משה (בוגי) יעלון

הווידאופדיה: בנימין נתניהו 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק