אחרי הפגנת הענק של החרדים בירושלים אתמול, שר החינוך הרב שי פירון יוצא למתקפה חריפה ואומר: "החרדים יתנו את הדין בהיסטוריה היהודית על כך שבגללם מדינת ישראל הייתה פחות יהודית". הריאיון המלא עם השר פירון ישודר מחר בתכנית "חיידק פוליטי" בערוץ הכנסת - ערוץ 99.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון לנחמה דואק בערוץ הכנסת התייחס השר פירון לעצרת המחאה נגד חוק הגיוס ואמר: "אם החרדים היו מצטרפים לחיים, היה נוצר פה שיח הרבה יותר עמוק ומדינת ישראל הייתה הופכת להרבה יותר מסורתית. הבדלנות החרדית והתמונות שראינו אתמול רק מרחיקים את היהדות מהפרהסיה של מדינת ישראל".

כחצי מיליון חרדים חרדים נאספו אתמול בכניסה לירושלים לעצרת מחאה המונית נגד חוק הגיוס החדש. המפגינים קראו פרקי תהילים, תקעו בשופרות, התפללו ויצאו בקריאה ברורה לכלל בחורי הישיבות: אל תתגייסו לצה"ל.

עצרת ההמונים החרדית אתמול (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
עצרת ההמונים החרדית אתמול | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

המפגינים קראו במהלך העצרת: "שמע ישראל, השם מלך" - במה שסימל לדבריהם את הגעת מספר המשתתפים ל-60 ריבוא, 600 אלף בני אדם. למרות זאת במשטרה טוענים כי מספר המשתתפים הסתכם בכ-300 אלף.

איציק ברנר, ממארגני העצרת, הדגיש כי מאות האלפים שנאספו הם ביטוי לכאב שחשה החברה החרדית. "המספרים הגדולים מוכיחים בעד עצמם את עצמת הכאב", אמר. "הציבור החרדי התרוקן מבתיו ובתי המדרש כדי להביע את מה שמציק, שבמדינה יהודית הגענו לאן שהגענו".

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' קרא למפגינים להכיר בחובת הגיוס. "הם צריכים לדעת שיש שיוויון בפני כולם וכל אחד צריך לשרת בצבא ולתרום תרומה לפיריון העבודה", אמר.