נחמיה שטרסלר
"טובע בביסוס כלכלי", יחמוביץ' על שטרסלר | צילום: החדשות 2

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחמוביץ' הגיעה הערב לראיון בתכנית אולפן שישי, ראיון שהפך לעימות חזיתי עם הפרשן הכלכלי נחמיה שטרסלר. כשזה סתר את דבריה והתנגד לגישתה הכלכלית - יחימוביץ' עברה לפסים אישיים, וטענה כי הוא מרוויח משכורות עתק ואדיש למצבם של הסובבים אותו, בהם גם עובדים בתחום התקשורת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תחילת הראיון הוקדש בעיקר למתקפה של יחימוביץ' על התנהלותו של ראש הממשלה, אך אז הוסט הדיון. הפרשן הכלכלי נחמיה שטרסלר החל לבקר את פעולתיה של יושבת ראש מפלגת העבודה, וטען כי היא מגנה על הוועדים החזקים, ולא על הציבור. "היה פעם ויכוח בכנסת על מונופול המלט של נוחי דנדקר. חיים אורון ממרצ, סוציאליסט אמיתי, התנגד לכך. יחימוביץ' הייתה בעד כי רצתה להגן על הוועד. כשמחאת הקוטג' פרצה וכולנו רצינו להוריד את מחיר הקוטג', יחימוביץ' אמרה שלא צריך, כדי להגן על הוועד. גם כשרמי לוי דיבר על עוף בשקל - התשובה של יחמוביץ' הייתה דומה. היא נגד הייבוא, בעד הוועדים הגדולים. בעד מיסים גבוהים, מס הבנקים, מס הנמלים, בעד המתנחלים והחרדים".

יחימוביץ' לא נותרה אדישה והגיבה נחרצות: "זהו אוסף של דברים שאין להם שחר. שטרסלר סבור שהם יפחידו את הציבור. הוא והתאוריה הכלכלית שלו תקועים עמוק עמוק בשנות השמונים. העולם היום מלקק את הפצעים מההתפרעות והעדר הרגולציה. ממשלות, ארגונים כלכליים, שואלים איפה טעינו שנתנו לקריסה העצומה הזו של ההון הממונף לקרות, ולהביא לפגיעה בפנסיות של האזרחים".

היא הוסיפה וטענה כי שטרסלר אדיש למצוקותיהם, אפילו של חבריו למקצוע. "אנשים צעירים, עיתונאים, ממעריב והארץ, מבטיחים, מבינים שהם חייבים להתאחד ולהתלכד כדי להגן על הזכויות הבסיסיות".

"יושב כאן אדם שמרוויח שתי משכורות שמנות מהארץ ומערוץ 2..". התייחסה יחימוביץ' להכנסתו של שטרסלר, שקטע אותה ושאל "איך את יודעת כמה אני מרוויח?". "אני יודעת", היא ענתה והמשיכה, "הוא כולו מבוסס, טובע בביסוס כלכלי. יש כאן עיוורון כלכלי מוחלט. מבחינתו עובדים סוציאליים ומורים זה וועד חזק. אפילו המלגזן הסימבולי שלך בנמל מרוויח חצי ממך", היא הטיחה בו ישירות. "אתה מייצג כלכלה שאבדה עליה הכלח. הציבור מבין את זה וכואב לך שהוא מבין את זה".

שנה לכניסתה של יחימוביץ' לתפקיד

שנה בדיוק לאחר שגברה על עמיר פרץ בקרב על ראשות מפלגת העבודה, אמרה היום יו"ר הסיעה שלי יחימוביץ' כי לדעתה, סיכוייה לגבור על בנימין נתניהו בבחירות הקרובות - גבוהים.

"אני חושבת שאנשים לוקחים כמובן מאליו את העובדה שנתניהו ייבחר", אמרה יחימוביץ'. "נכון, מדובר באתגר פוליטי, אך הסקרים מראים באופן עקבי 21-22 מנדטים למפלגת העבודה. זה אמנם לא מספיק, אבל באופן שיטתי אנו מקבלים את תמיכת הציבור".

היא תקפה גם את העובדה שטרם אושר תקציב המדינה, וציינה: "המצב הקיים, שבו מדינה מתנהלת ללא תקציב - הוא שערורייה. מדובר בהיעדר ניהול מוחלט".

מפלגת הליכוד הגיבה למתקפותיה על ראש הממשלה נתניהו: "הגברת יחימוביץ' שייכת לשמאל הקיצוני. היא התבטאה בזכות חזרה לקווי 67' ובזכות חולקת ירושלים. הצעותיה חסרות האחריות בתחום הכלכלי כבר נוסו במדינות כמו ספרד ויוון והביאו שם לקריסת הכלכלה ולאבטלה המונית. בניגוד להצעותיה הפופוליסטיות של הגברת יחימוביץ', שלא ניתן ליישמן, הממשלה בראשות נתניהו תמשיך לנווט את ביטחון וכלכלת ישראל באחריות".