אף אחד עדיין לא באמת יודע מי ייבחר לתפקיד הרב האשכנזי הראשי לישראל. מי שנראה כאחד המובילים במירוץ הלא ברור הזה הוא הרב דוד סתיו, רבה הראשי של שהם ומראשי ארגון צהר, שמסרב להרים ידיים, למרות הבלאגן, וממשיך במירוץ. בראיון לשש עם עודד בן עמי הוא מסביר מה מניע אותו, מה דעתו על מכתבי האיומים לרבנים והאם קמפיין יחסי ציבור לרבנות מתאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

 "כשהחלטנו ללכת למערכה הזאת החלטנו שאנחנו רוצים להיאבק על דמותה של מדינת ישראל, על זהותה היהודית והציונית של המדינה, וזה חשוב לנו מאוד", אמר הרב דוד סתיו בריאיון ראשון לחדשות 2. "אנחנו רוצים שהחברה הישראלית כולה - דתיים, חילונים וחרדים - יהיו מחוברים ליהדות המדינה, ששירותי הדת במדינה יינתנו באופן שווה ושכולם ירגישו שהם מקבלים את היחס החם ביותר".

על מכתבי האיומים שהגיעו למשרדי הרבנות הראשית, הגיב הרב סתיו בגינוי חריף. "לא יכול להיות שבשיח דמוקרטי וחריף המבטא עמדות שונות - יישלח סוג כזה של מכתבים", אמר. "אני רוצה לקוות שאותם אנשים שעומדים מאחורי המכתב ייתפסו ויועמדו לדין כדי שנבין שישראל לא יכולה להרשות לעצמה אפילו שיח כזה, ובטח שלא מעשים כאלה".

בשבועות האחרונים ישנה תחושה שסתיו מקדם קמפיין של "רבנות חדשה", ממש כמו ה"פוליטיקה החדשה" של שר האוצר לפיד. אז עד כמה הכרחי הקמפיין הזה שכלל כסף, יחסי ציבור ולוביסטים? "חלק גדול מהקמפיין נעשה למורת רוחי, ואני לא אחראי עליו. אבל זה שאנחנו מדברים לפני הבחירות, זה רק בגלל שהעלינו את הנושא למודעות הציבורית. 65 שנים יש בחירות לרבנות, ותמיד הנושא היה נסגר בחדרים סגורים מבלי שאף אחד יתעניין. עצם זה שהחברה מדברת על זה, זה חלק מהתהליך שהבאנו", אמר הרב סתיו.