מבנה חדש באלון מורה (צילום: יהונתן קלרמן)
הקראוון שישמש כצימר | צילום: יהונתן קלרמן

רק יממה לאחר העימותים בין כוחות הביטחון לבין המתנחלים על רקע ניסיון הפקחים להגיע לחלק את צווי הקפאת הבנייה - והמתנחלים מגיבים: ביישוב אלון מורה הובל קרוואן למקום בו נתלה הצו אתמול, ובאקט סמלי הונח המבנה הזמני על הצו עצמו.  

באלון מורה אומרים כי "זוהי תשובתו הציונית של הישוב אלון מורה לכל ניסיון להגביל את התיישבותנו כאן". בני קצובר, דובר היישוב אלון מורה, אמר לחדשות 2 באינטרנט: "זה עוד חלק מצעדי התגובה והמחאה, על המגרש עליו הוצב הקרוואן היו אתמול הפקחים שחדרו בכוח רב ובאלימות והניחו על הטרקטור צו הפסקת עבודה".

"מדובר בשטח שמיועד לצימרים", הוסיף קצובר, "וביישוב הוחלט שלא להפסיק את העבודות ולהפוך את הקרוואן לצימר. המסר הוא שאנחנו לא נשלים עם הקפאת חיינו, אי אפשר להקפיא דברים אלמנטריים ואנחנו נאבק בכך ככל יכולתנו".

יוסי דגן מוועד מתיישבי השומרון בירך על הקמת המבנה, והוסיף כי "הציבור דוחה בבוז את הגזרות הגזעניות של נתניהו ואת העובדה שהוא מוליך שולל את בוחריו. נתניהו נבחר על בסיס מצע והבטחות להתנגדות למדינה פלסטינית והתחייבות מפורשת לתנופת בניה ביהודה ושומרון. העם מקיא בבוז את מעשה הנוכלות הגזעני והוא לא יעבור".