פעילי מפלגת "יש עתיד" של יאיר לפיד התכנסו הערב לאירוע הרמת כוסית לכבוד ראש השנה וקיבלו עידוד מהיו"ר, שהביע אופטימיות לקראת השנה הקרובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני רוצה להגיד לכם משהו על השנה הבאה", פתח לפיד את דבריו. "זו תהיה השנה שלנו. אתם, הפעילים, כבר יודעים את זה. כי אתם ראיתם את זה קורה. אתם ראיתם איך המדינה משתנה לנגד עינינו".

"אתם הייתם איתי בכנס בשדרות, רבע שעה אחרי אזעקת צבע-אדום, כשאנשים בין קסאם לקסאם קמו ואמרו: 'אנחנו מאמינים לכם. אנחנו מאמינים לכם שתעשו שינוי'", הוסיף יו"ר יש עתיד.

לפיד הסביר את החלטתו להיכנס לפוליטיקה: "אני יצאתי למסע הזה מפני שאני לא מוכן לעמוד מן הצד ולתת למדינת ישראל להתפורר. הפוליטיקה הישראלית הישנה מנסה לפורר אותנו לקבוצות, וסקטורים ולגרום לנו לשנוא אחד את השני. אנחנו לא ניתן לזה לקרות".

לפיד: אנחנו הרוב במדינת ישראל

הוא סיפר כיצד חזה את הגדלת כוחה של מפלגת שינוי בראשות אביו טומי לפיד, ואיך נתן לו שנה וחצי לפני הבחירות של 2003 מעטפה שבה היה כתוב את מספר המנדטים שבו תזכה המפלגה - 15 וכך היה.

"אז עכשיו אני רוצה לכתוב את המעטפה שלנו בה כתוב 22 מנדטים, לא פחות", אמר לפיד. "זו לא משאלת לב. זה לא ניחוש".

לדבריו, "אנחנו הרוב. אנחנו לא סקטור. אנחנו לא קבוצת אינטרסים. אנחנו הרוב במדינת ישראל. אסור לנו לתת לפוליטיקאים הישנים לפצל אותנו לקבוצות ולשסות אותנו אחד בשני. אנחנו הרוב ואנחנו צריכים לחזור לחשוב כמו רוב ולהתנהג כמו רוב".