משה קצב בכניסה לכלא, היום (צילום: עודד קרני, mako)
קצב בכניסה לבית הכלא, היום | צילום: עודד קרני, mako

רבים במערכת הפוליטית מתייחסים היום לכניסתו לכלא של הנשיא לשעבר משה קצב. "מי שהיה נשיא מדינת ישראל הולך לכלא כנקלה שבאנסים. זהו סוף עצוב למסע שהביא ילד מהמעברות למשרה הרמה ביותר במדינת ישראל", כתבה יו"ר האופוזיציה ציפי לבני בעמוד הפייסבוק שלה.

"מהסיבה הזו שמחתי שהוא נבחר, אבל משה קצב חצה את הקווים והפך לסמל לכל מה שאנחנו כועסים עליו בישראל הרעה - הכוחנית, האונסת, שמשפילה נשים, שמבקשת לפגוע בבתי המשפט" אמרה לבני.

"אם נשיא הולך לכלא אין איש חסין ממשפט צדק", לדבריה. "ביום הזה יודעים גם כל חברי הכנסת, השרים ושאר בעלי השררה שעליהם להיזהר. הדרך הישרה, זאת שמקפידה על החוקים, שמתנגדת לניצול מיני, לאונס, לניצול של סמכות אבל גם לשוחד ולשחיתות כספית, היא הדרך היחידה הלגיטימית".

גם חברת הכנסת רונית תירוש מקדימה התייחסה לכניסתו למאסר של הנשיא לשעבר. "היום הוא לא יום שמח לעם ישראל", אמרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אנחנו יכולים להתגאות במערכת המשפט בישראל, יש לנו בית משפט שלא עושה איפה ואיפה, והיא התייחסה לאזרח מספר אחת באופן שוויוני, כמו לכל אזרח".

תירוש הוסיפה כי היא יכולה להיות רגועה שמא נעשה לנשיא לשעבר עוול. "העובדה שקצב עבר את כל הדרגים על מנת להוכיח חפותו ועדיין נמצא אשם על ידי כל המערכות - מאוד מרגיעה את מצפוני", הדגישה חברת הכנסת.

חברת הכנסת זהבה גלאון ממרצ לא מבינה מדוע קצב ממשיך לחיות בהכחשה. "הוא ממשיך לחיות בהכחשה ולא מנצל את ההזדמנות לבקש סליחה מקורבנותיו", אמרה לפני זמן קצר. "גם ביום עצוב וסימבולי שכזה למדינת ישראל כשנשיא הופך לאסיר ממשיך קצב להשמיץ ולהכפיש את הנאנסות ולעשות מניפולציות משפטיות כדי להתחמק מעונש".

"הגיע הזמן שהוא יסגור את הפה"

חשד: הותקף ע"י 9 בני נוער (צילום: רויטרס)
ד"ר פוגץ': "התעללו בקרובנות של קצב" | צילום: רויטרס

ד"ר דנה פוגץ', יו"ר ומנכ"ל מרכז נגה - המרכז לזכויות נפגעי עבירות, אמרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "היום הזה הוא לא יום שמח. אפשר להשתמש בקלישאה ולהגיד 'איזה יופי הצדק נעשה', אבל הוא נעשה אחרי התעללות בקורבנות שספק אם יש בכך איזושהי גאווה למערכת המשפט הישראלית".

פוגץ' התייחסה גם לדבריו של הנשיא לשעבר מחוץ לביתו. "הגיע הזמן שהוא יסגור קצת את הפה. אני חושבת שהשימוש שלו בביטויים כמו קורבן לא מובן - הקורבנות בפרשה הם בפירוש לא הוא", אמרה פוגץ' וסיכמה: "חבל שבחרו אותו להיות נשיא מדינת ישראל".

מנגד, חבר הכנסת ניסים זאב מש"ס התנגד לכניסתו לכלא בתקופה זו. "צריך לתת לו את האפשרות, יש פה עניין של כבוד משכן הנשיאות והיה ניתן לנהוג אחרת", אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "בארה"ב הייתה קמה ועדה והיה דרוש רוב בסנאט בשביל הרשעה, התקשורת בישראל גזרה את דינו". עם זאת הוסיף כי "הוא לא מבקש הנחות מעונשו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק