"הכישלון שבבחירת חברי האופוזיציה לוועדה למינוי שופטים בכנסת, הוא בהחלט סימן לא טוב אך הוא רק בגדר תקלה", הסביר הבוקר סגן שר החוץ זאב אלקין שהתייחס לחילוקי הדעות שהתגלעו בימים האחרונים בקרב סיעות הקואליציה. בראיון לחדשות 2 טען סגן השר כי כישלון ההצבעה נבע מחוסר יכולתם של ראשי המפלגות לעבוד יחדיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצהרותיו של סגן השר אלקין באו על רקע אמירותיו של יו"ר הקואליציה יריב לוין, לפיהן ראשי הסיעות המרכיבות את הקואליציה אינם מצליחים לעבוד יחדיו בכדי להוציא לפועל מהלכים שונים, זאת בעקבות כישלון ההצבעה על מינוי השופטים וכן על רקע המחלוקת שהתעוררה בסוגיית מינויו של כחלון לראשות מינהל מקרקעי ישראל.

"הבעיות אינן נעוצות בליכוד, אלא בחוסר ניסיונם של חברי הכנסת וראשי המפלגות", הסביר אלקין. "על ראשי הסיעות להבין שפוליטיקה היא משחק קבוצתי. אי אפשר להוביל שום החלטה כשפועלים לבד, בטח שלא להשיג רוב בכנסת". עוד אמר סגן השר אלקין כי "הפוליטיקה הישראלית מלאה בדוגמאות של חוסר שיתוף פעולה שהובילו לערעור יציבות הממשלה, זאת בניגוד לנתניהו שהצליח לעשות זאת בקדנציה הקודמת".

בסוף דבריו אמר אלקין כי הוא מקווה שעל אף חוסר ניסיונם של ראשי המפלגות, כולם יצליח למצוא אתה דרך לעבוד יחדיו. "בסוף כולם יבינו, שאי אפשר לעבוד לבד", חתם אלקין. 

חילוקי דעות קשים בקואליציה - 5 חודשים לאחר הבחירות

על אף שחלפו רק חמישה חודשים מאז קמה הקואליציה החדשה, נדמה שהמחלוקות שבלטו בעת המגעים להרכבתה טרם הגיעו לכדי פתרון. הביטוי לכך הוא המפלה שספג נתניהו לפני יומיים בכנסת שבחרה שני נציגים מהאופוזיציה לוועדה למינוי שופטים. חברי הכנסת יצחק (בוז'י) הרצוג מהעבודה ויצחק כהן מש"ס גברו על נציג הליכוד ביתנו דוד רותם. הרצוג קיבל 78 קולות, וכהן קיבל 65 קולות, לעומת רותם, שקיבל 61 קולות בלבד. בכך נשאר הימין עם נציג אחד בוועדה מתוך תשעה, בלי יכולת לעכב מינוי שופטים בעלי השקפת עולם מנוגדת.

אך לא בכך מסתיימים חילוקי הדעות. רק אתמול ניתן היה לצפות בחילופי האשמות בין סיעת הבית היהודי ל"תנועה" בראשות לבני בנוגע לסוגיית בחירתו של הרב הראשי לישראל, זאת עוד לפני שדווח כי נתניהו בישר אתמול לשר התקשורת לשעבר משה כחלון כי לא יעמוד בראשות מינהל מקרקעי ישראל, זאת בשל ההסכמים הקואליציוניים.