היועמ"ש: בדיקה בפרשת מעון רה"מ (צילום: AP)
ראש הממשלה ורעייתו. ארכיון | צילום: AP

נרות ריחניים ב-6,000 שקלים, מד צעדים ב-250 שקלים ומזוזות בכמעט 10 אלף שקלים. בעקבות עתירה שהגישה התנועה לחופש המידע, התפרסם היום (א') דוח ההוצאות של בית ראש הממשלה בנימין נתניהו בשנת 2012 על בסיס כסף מזומן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הוצאות המעון הרשמי בירושלים עמד על 2.973 מיליון שקלים, וסך כל הוצאות הבית הפרטי בקיסריה: 312 אלף שקלים. בנוסף, על הבית הפרטי ברחוב עזה שולמו על בסיס מזומן 4,561 שקלים. עוד סופקו נתונים על ההוצאות בתקופת אולמרט כראש ממשלה בשנת 2008: 1.622 מיליון שקל.

כך למשל הוציאו יותר מ-95 אלף שקלים על סידורי פרחים בבתי ראש הממשלה, על ביגוד 37,300 שקלים, 9,800 שקלים על הוצאות של טיפול בשיער (תספורות וכדומה), 12,440 שקלים על טיפוח ו-4,568 שקלים על הנעלה.

צפו ברשימה המלאה של ההוצאות

עוד בנתונים: יותר מ-5,000 שקלים הוצאו על תחתיות לכוסות מודפסות, ועל מזון לאירוח רשמי הוציאו 470,554 שקלים בשנה שעברה כשהסכום כולל: רכישת יינות, קפה, שתייה קלה ומזון. בנוסף, חשבון המים הגיע ל-80 אלף שקל, וככל הנראה חלק גדול הוא על הבריכה הצמודה לביתו שבקיסריה.

מעונו הפרטי של רה"מ בקיסריה, ארכיון (צילום: חדשות 2)
בית רה"מ בקיסריה | צילום: חדשות 2

בלשכת ראש הממשלה ציינו כי בחודש פברואר נקלטה במשרד ראש הממשלה מערכת ממוחשבת לניהול המערך הפיננסי. "שנת 2012 הינה חריגה בהיקף התשלומים על בסיס מזומן וכוללת הוצאה בסך 430 אלף שקל הגורמת לעיוות חשבונאי מאחר וסכום זה אינו שייך כלל לפעילות 2012", צוין.

הוצאות בית ראש הממשלה (צילום: חדשות 2)
הוצאות רה"מ | צילום: חדשות 2
הוצאות רה"מ (צילום: חדשות 2)
הוצאות רה"מ | צילום: חדשות 2

לשכת ראש הממשלה ציטטה את אריק איינשטיין: "עד כמה אפשר למצוץ לו את הדם?"

בתגובה יוצאת דופן גייסו בלשכת ראש הממשלה את הזמר המנוח אריק איינשטיין, ומצטטים דברים שאמר בריאיון משנת 1998: "בראש הממשלה נתניהו נוהגים באי צדק נורא. מתעללים בו ואני פשוט מזועזע מעוצמת הזלזול והשנאה שמפגינים כלפיו. עד כמה אפשר למצוץ לו את הדם, עד לאן אפשר ללכת עם הכניסה לחדרי החדרים?".

עוד צוין כי המעון הרשמי של ראש הממשלה משמש, בין השאר, כמקום עבודה נוסף אשר בו מתקיימות פעילויות רבות, לרבות פגישות עבודה ואירוח בעלי תפקידים שונים מהארץ ומחו"ל. "מודגש כי לא ניתן במסגרת מערכת הנהלת החשבונות לבצע הפרדה מלאה בין הוצאות המעון כבית הפרטי של ראש הממשלה ומשפחתו, לבין הוצאות המיועדות לפעילות מעון ראש הממשלה כמעון הרשמי", הדגישו בלשכה.

"המידע שהגיע בדבר הוצאות מעון רה"מ לא הגיע ברמת הפירוט לה היינו מצפים. אנו תקווה, שבעקבות המהלך שהובילה התנועה ימסרו, באופן יזום, נתונים נוספים", אמרה עו"ד אלונה וינוגרד, מנכ"לית התנועה לחופש המידע.

לדבריה, "התנועה לחופש המידע מקווה, שהמהלך לקבלת פירוט אודות הוצאות מעון רה"מ, יעלה לסדר היום הציבורי את החשיבות בדבר הציפייה להתנהלות שקופה מצד נבחרי הציבור. התנהלות זו כוללת גם הוצאות, שממומנות על ידי הציבור במסגרת תפקידם הציבורי, וגם את פרסום לוחות הזמנים של הנבחרים בארץ או כשהם בתפקיד ציבורי בחו"ל".