ראש הממשלה בנימין נתניהו התפנה היום מעיסוקיו הדחופים, והקדיש זמן לחנוכת צריף הנשיא בן-צבי המחודש בשכונת רחביה בירושלים. במקום נערכה ישיבה מיוחדת של ועדת השרים "להעצמת אתרי המורשת הלאומית". את האירוע העברנו בשידור חי בערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט.

בצריף, שנקרא על שמו של הנשיא יצחק בן-צבי, התקיימו קבלות הפנים לאורחי הנשיא בשנים 1952-1972, והוא שופץ לאחרונה בתמיכה של ועדת השרים לענייני העצמת תשתיות מורשת לאומית. הצריף נבחר לאחד מאתרי המורשת שראויים לשימור ולשיפוץ, ולאחר שייחנך היום ייפתחו שעריו לקהל הרחב החל מראשית חודש ינואר.

יחד עם ראש הממשלה הגיעו לטקס יו"ר הוועד המנהל והמועצה הציבורית של יד יצחק בן צבי, יגאל בריטמן, מנכ"ל יד בן צבי יעקב יניב, ופרופסור יום טוב עסיס. בדבריהם הדגישו השלושה את חשיבות הצריף המסמל את משכן נשיאי ישראל הראשון בירושלים ואת החשיבות בהנחלת ערכי המורשת ההיסטורית של העם לכלל שכבות הציבור.

בין האתרים הנוספים שעל שיפוצם ושימורם יוחלט היום נמצאים גם מצודת כ"ח בגולן; בית הכנסת העתיק בגמלא; בית הכנסת הסניור בטבריה; מוזיאון השואה בקיבוץ לוחמי הגטאות; תחנת הרכבת צמח; קבר הורדוס ומערות החשמונאים בהרודיון; תל לכיש ותל ערד.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק