היועץ לביטחון לאומי לשעבר עוזי הוא זה שהדליף מידע מסווג לעיתונאים, כך עלה מחקירת השב"כ. בשל ההדלפה נאלץ ארד להתפטר מתפקידו. את הפרטים פרסם הערב ערוץ 10.

על פי הדיווח, היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לא יגיש כתב אישום נגד ארד, כיוון את המידע הסודי חשף בפליטת פה ולא בצורה מכוונת.

ביולי בשנה שעברה פתח השב"כ בחקירת הדלפה של מידע רגיש מלשכתו של ראש הממשלה. בנוסף לארד, שעל פי הדיווח בערוץ 10 נכשל בבדיקת פוליגרף נוספת שעבר, נבדקו גם בכירים נוספים שנמצאו דוברי אמת.

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "איננו נוהגים להתייחס לדיווחים בנוגע לחקירות, גם כאשר הנטען בהם רצוף אי-דיוקים. יודגש כי ארד ביקש מיוזמתו לסיים את תפקידו בתום שתי תקופות כהונה. עם פרישתו ציין ראש הממשלה את תרומתו החשובה של ארד למועצה לביטחון לאומי, והוא מכיר בתרומתו של ארד למדינה".

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "שירות הביטחון הכללי חקר בחודשים האחרונים חשד להדלפה של מידע רגיש, וזאת לאור פניית ראש הממשלה בנושא. החקירה התקיימה בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה ועל דעתו. במסגרת החקירה נחקרו שורה של אנשים הן בלשכת ראש הממשלה והן נוספים. בתום החקירה נמצא כי ההדלפה לא בוצעה על ידי גורם כלשהו בלשכת ראש הממשלה. תוצאות החקירה הובאו לידיעת היועץ המשפטי לממשלה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק