שבועיים וחצי לפני הפריימריז בקדימה, הגיע המועמד שאול מופז לאולפן "פגוש את העיתונות" לריאיון מיוחד. במהלך הריאיון, פרס מופז את משנתו בנוגע לנושא הפוליטי והביטחוני - כל זאת על רקע ההסלמה בדרום.

"מנהיגת קדימה נכשלה בשלוש וחצי השנים האחרונות", תקף מופז את לבני, "אם היא הייתה משתפת את הצוות הבכיר בקדימה התוצאות היו אחרות, ואם היינו עם אג'נדה נכונה שמועברת לאנשים ברחוב - גם מחאת הקיץ האחרון הייתה נראית אחרת. והמצב הכלכלי היא הבעיה הגדולה, ולא האיום האירני".

"הכנתי תכנית חברתית ואיש לא התייחס, זאת בנוסף לתכנית המדינית הישימה ביותר שכתבתי אותה אפילו הנשיא אובמה קיבל. אם היינו יוצאים לציבור עם שתי התכניות הללו ונכנסים לקואליציה עם 28 ח"כים, משפיעים ולא מפקירים אותה בידיו של נתניהו, הכל היה נראה אחרת".

"ב-28 לחודש תהיה אופוזיציה שתעמוד מול רה"מ ותגיד לו: 'אנחנו האלטרנטיבה'. אני לא מתכוון להיכנס לממשלה הזו", הבהיר מופז. "אם יעשו דברים חיוביים אתמוך מבחוץ". לסיכום, הבהיר מופז את שאיפותיו. "אני אהיה ראש הממשלה הבא, כי להשאיר את המדינה הזו לנתניהו לשמונה שנים - הרסני".

"אחמד ג'עברי קובע את סדר היום שלנו"

"מדינה ריבונית חייבת להגן על אזרחיה", אמר מופז בהתייחסו לסבב ההסלמה האחרון בדרום, "בשלוש השנים האחרונות הפכנו להיות שבויים בידי קומץ מחבלים מהחמאס והג'יהאד. לא ייתכן שאחמד ג'עברי יקבע את סדר יומם של ילדי ישראל. ישראל צריכה להגדיר מטרות מדויקות ולפעול. באיזה מדינה קומץ טרוריסטים שולט באזרחים?", תהה.

הרמטכ"ל לשעבר טוען כי מאז מבצע עופרת יצוקה אליו יצאה הממשלה בראשותו של אהוד אולמרט, ישנה שחיקה בהרתעה הישראלית. "אי אפשר שכל שלושה חודשים תושבי הדרום יצטרכו להיכנס לחרדה. למדינת ישראל יש ארגז כלים ואני מכיר אותו, ארגז מצוין שיודע לעשות את העבודה - רק צריך לקבל את ההחלטה הזו, אבל נתניהו לא יודע לקבל אותה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק