"המקרים לא קרו". ניר חפץ (צילום: חדשות 2)
ראש אגף ההסברה של רה"מ מתבטא בגסות כלפי אישה | צילום: חדשות 2

בעוד ראש הממשלה הטרוד בתופעת האלימות וצריכת האלכוהול בקרב בני נוער פותח את ישיבת הממשלה בנושא, מוסיף לו ראש אגף ההסברה, ניר חפץ, דאגה נוספת - התבטאות גסה ושוביניסטית. חפץ נשמע מתבטא בגסות כלפי אחת המשתתפות בדיון כשהוא אומר לה "תקפצי לי", ועכשיו יצטרך כנראה לתת הסברים לממונים עליו.

"לתדהמתי, פורסמו היום דברים שהאוזן אינה שומעת שנאמרו בישיבת קבינט בהשתתפות ראש ממשלה, רמטכ"ל ובכירים נוספים", כתבה ח"כ רונית תירוש במכתב ששלחה לנציב שרות המדינה שמואל הולנדר. ח"כ תירוש פונה לנציב לפטר את ראש אגף ההסברה של נתניהו, זאת בעקבות ההתבטאות יוצאת הדופן הבוקר בישיבת הממשלה.

"מי שמגישה קפה לא משתתפת בדיון"

צפו בסיפורים המעניינים של 17.5 לאורך השנים (צילום: חדשות 2)
ח"כ תירוש, זועמת על ההתבטאות השוביניסטית | צילום: חדשות 2

תירוש כותבת כי הדברים נאמרו וכוונו אל הרלשי"ת (ראש לשכה) של המזכיר הצבאי של ראש הממשלה. במסגרת הדיון, כאשר נתפס מקומה של הרלשי"ת, פנתה אל מר חפץ שתפס את מקומה וביקשה ממנו לחזור ולשבת בו. תגובתו של חפץ הייתה: "לא כל מי שמגישה קפה צריכה להשתתף בדיונים... תקפצי לי".

ח"כ תירוש כותבת עוד כי סגנון דיבורו של חפץ אינו יאה ואינו מכובד, וכי "בימים רווי רוע העוברים על החברה הישראלית, לנציגי הציבור יש חלק לחבר בין חלקי החברה הישראלית - לעשות ככל יכולתם לשקף עולם ערכים ראוי, ואף לשמש דוגמא אישית בכך".

ראש מערך ההסברה, ניר חפץ, מסר בתגובה לידיעה: "מעולם לא התבטאתי בסגנון שוביניסטי. תכנים מסוג זה הינם הפוכים לחלוטין לעמדותיי. באשר לדברים מסוימים שנאמרו בעידנא דריתחא - אני מביע את התנצלותי בפני כל מי שנפגע".