אין תמונה
תמונת הקמפיין של לימור לבנת

הקמפיין הבינלאומי לשחרור הנערות בניגריה - עכשיו גם בישראל: שרת התרבות והספורט לימור לבנת ומספר חברות כנסת הצטרפו היום (א') לשורת מפורסמים מרחבי העולם בקריאה לשחרור מאות נערות שנחטפו על ידי ארגון הטרור הקיצוני בוקו חארם. הקמפיין הישראלי קם ביוזמת התכנית "עושים צהריים" עם יעל דן בגלי צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אסור לישראל להישאר בבועה של עצמה", אמרה ח"כ פנינה תמנו שטה (יש עתיד) לחדשות 2 Online. "הטרור הבינלאומי צריך להטריד את כל מנהיגי העולם. מאות נערות שנחטפות על ידי טרוריסטים למטרות אונס וסחר זה דבר בלתי מתקבל על הדעת ומזעזע ולעולם אסור לשתוק".

אין תמונה
ח"כ פנינו תמנו שטה

השרה לבנת, ח"כ תמנו שטה וכן חברות הכנסת עליזה לביא (יש עתיד) ואיילת שקד (הבית היהודי) העלו כולן לעמוד הפייסבוק שלהן תמונות עם הכיתוב: Bring back our girls# - השיבו בחזרה את בנותינו".

ח"כ איילת שקד
ח"כ איילת שקד | צילום:

"276 ילדות ניגריות יצאו לפני חודש לבית ספרן ולא חזרו", אמרה השרה לבנת. "יש לומר בקול ברור ושאינו משתמע לשני פנים: הגיע הזמן להחזיר את הילדות הביתה". בשיחה עם חדשות 2 Online קראה ח"כ איילת שקד לנשיא האמריקני אובמה להתערב בהקדם במשבר. "אני מצפה מהקהילה הבינלאומית ומהנשיא אובמה לעשות כל שביכולתם, הן צבאית והן דיפלומטית, כדי לשחרר את הנערות חזרה לביתן".

"ברחתי מהר ככל שיכולתי וניצלתי"

אין תמונה
ח"כ עליזה לביא

"חירות של תלמידות נלקחה על ידי טרוריסטים", אמרה ח"כ עליזה לביא. "לימודיהן נקטעו באכזריות והן תינשאנה בכפייה. זהו סחר בנשים, בגופן ובנפשן. לבי עם המשפחות. אני קוראת להתארגנות בינלאומית להצלתן ומיד".

גם השופטת בדימוס דליה דורנר התגייסה
גם השופטת בדימוס דליה דורנר התגייסה | צילום:

בימים האחרונים, בעקבות קמפיין ברשתות החברתיות, מפורסמים מרחבי העולם התגייסו למען הבנות. המובילה שבהן היא מישל אובמה שאמרה כי הנשיא והיא רואים בחטופות כבנותיהן שלהן. גם ראש ממשלת בריטניה קמרון הצטלם עם שלט הקורא לשחרור הבנות. ארה"ב ומדינות נוספות שלחו צוותי מומחים לסיוע בחיפושים אחרי הנעדרות, אך עדיין ללא תוצאות.

היום סיפרו כמה צעירות שהצליחו להימלט מהחוטפים של ארגון הטרור בוקו חראם איך באו לקחת אותן בכוח מבית הספר. "כשהם נכנסו לבית הספר, הם אמרו לנו להתאסף בנקודה אחת ואז הם התחילו לשאול על מיקום הגנרטור", סיפרה אחת הבנות שניצלו מחטיפה. "אמרנו להם שאנחנו לא יודעות איפה הוא נמצא. הם איימו להרוג אותנו אם לא נספר להם. אחר כך הם לקחו חלק מהבנות שיראו להם איפה מחסני האוכל והעבירו אותנו לשער הראשי לשם הגיעו המשאיות שלהם שהעמיסו את המזון".

אחרי המזון, הועמסו גם הבנות. "הם אמרו לנו לטפס למשאיות", שיחזרה הצעירה. "לבנות שהיו בלי נעליים או בלי כיסוי ראש הם אמרו ללכת ולהביא את הפריטים, ובמקביל הציתו אש בבית הספר. המשאיות היו עמוסות מדי, ולאלו שלא נכנסו, הם אמרו ללכת. זמן קצר לאחר מכן, ברחתי בריצה מהר ככל שיכלתי, וכך ניצלתי", היא הוסיפה.