התפתחות בפרשה שמסעירה את לשכת ראש הממשלה: אחרי שהתלוננה עובדת המשרד ר' נגד ראש הלשכה נתן אשל, כעת נבדק חשד כי העבירות, לכאורה, שביצע אשל חמורות בהרבה. בלשכת ראש הממשלה בודקים חשד שאשל הטריד מינית את ר' ואף ביצע בה מעשה מגונה.

הבדיקה החלה לאחר שאחד העובדים בלשכה, שמע תיאור מפי ר' על אירוע שמהווה בבחינת הטרדה מינית ומעשה מגונה. אגף החקירות של נציבות שירות המדינה החל בבדיקת עדות השמיעה. עד כה תושאלו בפרשה שבעה בני אדם, כאשר עדותו של יועז הנדל ראש אגף ההסברה - הייתה ארוכה ועשתה רושם אמין.

הפרשה פיצלה את הזירה הפוליטית למקטרגים מול תומכים

בדיקת התנהגותו הלא-ראויה כביכול של ראש לשכת ראש הממשלה נתן אשל, הייתה הסיפור המרכזי בזירה הפוליטית השבוע. לאחר פיצוץ הפרשה, הקולות במערכת הפוליטית והתקשורתית התחלקו לשניים - מקטרגיו של אשל מול תומכיו.

"אני חושב שהוא דמות מאוד ראויה לשמש בתפקיד ראש לשכת רה"מ", אמר ח"כ זבולון אורלב מהבית היהודי. "ראש הממשלה יכול לנהל את ענייניו בשקט, ולסמוך במאה אחוזים שיש מאחוריו עורף בטוח, חכם ונאמן".

מן הצד השני, תקף העיתונאי שמעון שיפר מ"ידיעות אחרונות" את התנהלותו של אשל. "הוא לא יכול לנהל שום דבר, כך סיפרו לי אנשים שעבדו בלשכת רה"מ. הדבר היחיד שהוא מסוגל לעשות לטענתם הוא לשלוח מסרונים לשרה, ולפרנס את הפרנויות של בני הזוג נתניהו".

יועץ התקשורת של ראש הממשלה לשעבר, יוסי לוי, מתח ביקורת על הנעשה בלשכה הבכירה ביותר בישראל. "התפקיד של הלשכה הוא לייצר לנתניהו סביבת עבודה סבירה, ולנטרל את כל רעשי הרקע כדי שיוכל להתעסק בעיקר ולא בטפל. במקום זה, מייצרים לו בומים על קוליים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק