על אף שעזב את תפקידו בלשכת ראש הממשלה, היה נתן אשל מעורב ישיר בהסכם שהביא הלילה את קדימה בראשות שאול מופז להצטרף במפתיע לממשלת נתניהו. בריאיון בלעדי לחדשות 2 מספר אשל על הרגעים והשעות שהובילו לחתימת ההסכם - וגם סיפק התייחסות ראשונה לפרשת ההטרדה שבגינה עזב את לשכת נתניהו.

"כל הסכם הוא לא דבר פשוט", אמר מי שהיה האיש החזק בלשכת נתניהו, "אם המרחק בהתחלה הוא מרחק גדול ואם אנחנו יודעים לצמצם את המרחק והמטרה שלנו היא באמת ללכת יחד, ואני מאמין שראש הממשלה הזה הוא באמת ראש הממשלה הטוב ביותר מאז קום המדינה. אני מלווה אותו כבר 17 שנה ואני אעשה כל מאמץ שהוא ימשיך לנהל את המדינה, איפה שאני לא אהיה. אני עשיתי את זה בעבר, אני עושה את זה בהווה ואני אעשה את זה בעתיד, ומתוך אמונה שלמה באיש ובדרכו".

"זה לא תרגיל - ולא מסריח"

אשל הוסיף כי המגעים לא התנהלו במהלך השבעה, ונתניהו לא עסק בכך במהלך השבעה על מות אביו. "היו פניות כבר לפני שבוע, היו התלבטויות, לאט לאט זה קרם עור וגידים ואתמול נעשה הצעד האחרון שסגר את כל הקצוות. הפגישה ביניהם אתמול בסופו של דבר התקיימה בארבע עיניים, ההבנות שהיו ביניהם והיכולת 'להסתכל בלבן של העיניים' ולהבין שאפשר לעבוד ביחד, הן אלה שהביאו למהלך. מופז בא במטרה לקדם נושאים חשובים", והשניים רצו להביא לליכוד ולא לקרע".

"זה לא תרגיל ולא מסריח" מצהיר אשל, "זה מהלך שכל ראש ממשלה היה רוצה אותו, אך רק מעטים יצליחו להגיע לזה. בנימין נתניהו הוא ראש הממשלה שהצליח להגיע למהלך הזה, שמהווה את אחד האירועים המכוננים של השנים האחרונות. זה טוב לעם ישראל וזה טוב לפוליטיקה הישראלית".

"אני לא מעורב - אבל מאמין בנתניהו"

אשל עזב את לשכת נתניהו לפני מספר חודשים, ודואג להדגיש כי כיום הוא אדם פרטי. "אני יודע שליד כל המנהיגים מסתובבים אנשים גם פרטיים שהם חברים של ראש הממשלה", סיפר, "אני לא התחלתי להיות חבר שלו לפני שלוש שנים, אני כבר חבר שלו והולך איתו כבר שנים רבות ואני באמת חושב שאני פועל לא רק כחבר ומאמין באיש, אלא אני גם מאמין בדרך. אם אני מאמין באיש ומאמין בדרך וזו תרומתי הקטנה להניע את המהלכים - אז אני תורם את תרומתי.

בהתייחסו לפרשת ההטרדות אמר ראש הסגל לשעבר בלשכת רה"מ: "אני יודע שעיתונאים לא רוצים לעזוב את זה ונהנים לעסוק בנושאים שהם חושבים שהם פיקנטיים במקום לשרת נאמנה את הכלי תקשורת שממנו הם באו, ובמקום באמת לדווח את הדברים שבאמת שהצופים או המאזינים באמת רוצים לדעת ולשמוע. אני לא נכנס לכל הנושא הזה, הנושא הזה מאחורי, אני לא מתייחס אליו יותר, אני עם הפנים קדימה, ואת מה שאני אמרתי ואת מה שלא היה - התקשורת אמרה".