תמונה לפלייר לבחירות לרשויות המקומיות (צילום: חדשות)
תוצאות האמת | צילום: חדשות

התוצאות הסופיות במרבית הקלפיות ברחבי הארץ מתחילות לזרום, ולצד נשמת הרווחה שמשמיעים ראשי הערים והמועצות המקומיות שממשיכים לקדנציה נוספת, נרשמו לא מעט מהפכים די דרמטיים.

את רשימת "המהפכים" מובילים כמובן ניר ברקת בירושלים ורוביק דנילוביץ' בבאר שבע, אך גם במספר ערים ומועצות מקומיות קטנות יותר ברחבי הארץ מציינים הלילה את נישובן של "רוחות חדשות" בהנהגה המקומית.

בראשון לציון הודח ראש העיר המכהן ב-25 השנים האחרונות, מאיר ניצן, לאחר שהפסיד לדב צור בפער של כ-4%. צור קיבל 52.3% וניצן 47.7% בלבד מן הקולות. במהלך קמפיין הבחירות בעיר נעצר אדם שאיים על חייו של ניצן - איש מטה הבחירות של צור.

גם באשדוד נרשם הלילה מהפך: יחיאל לסרי נבחר לראשות העירייה עם 56%, וגבר על צבי צילקר, שקיבל 44% בלבד.

בבנימינה נבחר אורי דסטניק לראש המועצה החדש, כשזכה ב-57.7% מן הקולות. אריה זיתוני קיבל 29.7% בלבד. גם בגבעת שמואל נבחר ראש מועצה חדש, יוסי ברודני, שקיבל 52.1% מהקולות, והדיח את זמיר בן ארי שכיהן ב-10 השנים האחרונות כראש המועצה, וזכה ב-44.6% מן הקולות בלבד.

גם באבו סנאן ובגבעת זאב זכו מועמדים חדשים בבחירות המקומיות.

ולצד שמחות המהפך - יש גם ראשי ערים ומועצות מקומיות הנושמים היום לרווחה, כשכסאם מובטח לחמש שנים נוספות: יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה, זכתה במערכת בחירות נוספת, כשהביסה את יריביה עם 62.9% מן הקולות; יונה יהב ימשיך קדנציה נוספת בחיפה וכך גם ראש עיריית אילת, מאיר יצחקי-הלוי.