חברי מפלגתו של בנימין נתניהו יגלו אחר הצהריים מי יקבל איזה תיק בממשלתו. כל זה קורה יום אחד בלבד לפני כינונה של הממשלה.

בשעות אחר הצהריים ייפגש יו"ר הליכוד עם השרים המיועדים ויודיע להם אחד אחד את הבשורה. כמה מחברי הליכוד לא צפויים להיות מופתעים: בנימין נתניהו ישמור את תיק האוצר לעצמו, אך ח"כ יובל שטייניץ יהיה שר במשרד. ח"כ גדעון סער יהיה שר החינוך וח"כ ישראל כץ צפוי להתמנות לשר התחבורה.

לח"כ סילבן שלום, מי שקיווה להחזיק באחד התיקים הבכירים בממשלה ובעיקר בתיק החוץ שנמסר לח"כ אביגדור ליברמן, יוצע ככל הנראה התיק לפיתוח אזורי ותפקיד המשנה לראש הממשלה. גורמים בליכוד העריכו הבוקר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי נתניהו לא רוצה לתת לשלום את תיק האוצר מחשש שיגלה בו עצמאות ויציב עצמו כאלטרנטיבה לנתניהו. בסביבתו של שלום מבהירים שהתפקיד אינו מקובל עליו, והוא עתיד לסרב לו.

חברי ליכוד נוספים שצפויים להיות שרים בליכוד: לימור לבנת, משה (בוגי) יעלון, בני בגין ודן מרידור.

תיקים רבותיי תיקים

בממשלה הבאה אנחנו צפויים להכיר תיקים חדשים שלא הכרנו עד עתה. אתמול התבשר ח"כ אבישי ברוורמן מהעבודה כי יהיה השר לענייני מיעוטים. משרד התקשורת צפוי להיות מפוצל לשני משרדים וקיימת אפשרות כי יקום גם המשרד לשלום כלכלי. בנוסף, התיק לאיומים אסטרטגיים שהוקם בזמנו עבור ליברמן בממשלת אהוד אולמרט צפוי לעשות קאמבק.

חוץ מברוורמן, שמעו אתמול גם שאר חברי העבודה על תפקידם מיו"ר המפלגה אהוד ברק. יצחק (בוז'י) הרצוג ימשיך בתפקידו כשר הרווחה, בנימין (פואד) בן-אליעזר יתמנה לשר התמ"ת ואורית נוקד תהיה סגניתו במשרד. ברק ימשיך כמובן בתפקיד שר הביטחון ומתן וילנאי ימשיך בתפקיד סגנו.

ממשלת נתניהו צפויה להיות אחת הממשלות הגדולות במדינה. בכנסת כבר מכינים את השולחן הנוסף שאמור לאכלס את 29 השרים בממשלה.

בהכנת הידיעה השתתף יוסי זילברמן