שעות ספורות לפני הבחירות, שני המועמדים המובילים לראשות עיריית ירושלים התייצבו לעימות אחרון בחדשות 2. המועמדים - משה ליאון מהליכוד-ביתנו וראש העירייה המכהן ניר ברקת - מביעים ביטחון בנצחונם ומסרבים להחמיא זה לזה.   

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"תושבי ירושלים גיבשו את עמדתם, רוב מוצק של תושבי העיר מבינים מה קרה בקדנציה הזאת", אמר ראש העיר המכהן ברקת. "התושבים יודעים איזו עיר קיבלתי ואיפה היא נמצאת היום. הם רוצים לראות אותנו לוקחים את העיר קדימה. נראה מחר את מוכנות התושבים, את הזיקה בעיניים ללכת איתי וכולם מבינים היטב מה עומד מנגד, איזו קומבינה עומדת כאן. אנחנו יודעים שננצח מחר ונראה את זה מחר בקלפי".

יריבו, עו"ד משה ליאון, דחה את הטענו כי שמו הטוב נפגע בעקבות תדמית "המריונטה" שהודבקה לו. "אני ממש לא חושב שהשם שלי נפגע", אמר "מצאתי לנכון לאחר 15 שנה של פעילות ציבורית למען העיר ירושלים להוביל למהפכה בירושלים - הגיע הזמן שבירושלים תהיה מהפכה אמיתית שתשפר את איכות החיים של התושבים. בשבילי ירושלים זו שליחות אמיתית ואני מקווה מאוד שמחר האמת תצא לאור ויתברר שניצחתי".

"שקרים והכפשות"

לאחר שנשאל מדוע נתניהו לא הביע בו תמיכה, השיב: "לראש הממשלה אין שום דבר נגדי. אני כבר הייתי אצלו מנכ"ל ראש הממשלה. לפני מספר חודשים ניהלתי עבורו גם את המשא ומתן הקואליציוני. אני חושב שיש לו שיקולים אחרים שנסתרים מעיניי. זה כרגע לא מעסיק אותי".

ברקת דחה את הטענה לגבי התנגדותו לדרעי, שאיתו ניהל בעבר משא ומתן קואליציוני: "יש הבדל של שמיים וארץ - ניהלתי קואליציה מקיר לקיר, לא הייתי תלוי באדם. יש הבדל בין לבוא עצמאית ולשתף את כלל הסיעות בניהול העיר לבין להיות מריונטה. אני בא לשרת את העיר".

כאשר נתבקשו השניים להחמיא זה לזה, אמר ברקת: "אני אאחל לו הצלחה בהמשך דרכו". ליאון אמר כי "היו לי מילים טובות, אבל אחרי שלושה חודשים של שקרים והכפשות מצד המטה - צר לי. אין לי שום מילה טובה לומר".