איילת שקד (צילום: שלומי כהן)
"לספח את גוש עציון". שקד, ארכיון | צילום: שלומי כהן

ח"כ איילת שקד ממפלגת הבית הלאומי קוראת לממשלת נתניהו "לגרום לחמאס להצטער על הרגע שבו הוא חטף את הנערים". לדבריה, "יש מה ללמוד מאולמרט שגרם לחיזבאללה להצטער על הרגע שבו חטפו את החיילים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אם אתם שואלים אותי מה צריך לעשות בעקבות החטיפה הזו, צריך לספח את גוש עציון", קראה ח"כ שקד בנאומה בכנס הסברה ותקשורת של מועצת יש"ע שנערך היום (ב') בירושלים. "אם חמאס יבין שכשהוא חוטף ילדים בגוש עציון אנחנו נספח את גוש עציון, הוא לא יחטוף אחר כך במקומות אחרים".

סער תוקף: "טענות מופרכות" (צילום: רויטרס)
"הסכסוך אינו ניתן לפתרון". סער | צילום: רויטרס

באותו הכנס נאם היום גם שר הפנים גדעון סער, חבר מפלגת הליכוד. "הסכסוך אינו ניתן לפתרון בטווח הזמן הנראה לעין", אמר סער והסביר כי "בנסיבות הקיימות, הסטטוס-קוו הוא חלופה טובה יותר מאשר שינוי חסר אחריות שלו".

בנט: "ילדים צריכים להסתובב בארץ בלי לפחד"

בתוך כך, ממשיכים הפוליטיקאים גם היום לפקוד את בתי משפחות החטופים בנוף איילון, טלמון ואלעד, אך לא רק שם: גם ישיבת "מקור חיים" שממנה יצאו שניים מבין שלושת החטופים בחמישי בערב, הפכה למוקד עלייה לרגל.

"נרדוף ונשיג כל מי שהיה מעורב". בנט, היו
"נרדוף ונשיג כל מי שהיה מעורב". בנט, היו | צילום:

שר הכלכלה נפתלי בנט אמר בתום פגישתו עם תלמידי הישיבה כי התלמידים "חזקים מאוד ומודאגים מאוד על גורל חבריהם נפתלי וגיל-עד. המטרה שלנו זה להביא את הבנים הביתה, ואותם מחבלים שמחזיקים כרגע את הבנים שלנו צריכים לדעת שאם תיפול שערה מראשם של הילדים אנחנו נרדוף ונשיג כל מי שהיה מעורב באופן ישיר או עקיף".

"אנחנו צריכים להגיע למצב שבארץ ישראל ילדים וילדות משחקים ומסתובבים בשלום בלי לפחד, לא בגוש עציון, לא בעפולה ולא ברמת אביב", סיכם בנט. "זאת הארץ שלנו ונחזיר את כוח ההרתעה למדינת ישראל".