במועצת יש"ע זועמים על הרמיזות של גורמי ביטחון לפיהן רצח פוליטי נוסף עלול להתרחש בישראל. "אנו קוראים לעצור לאלתר את מסע ההסתה שמשתולל כנגד ציבור המתיישבים ביהודה ושומרון", אומרים במועצת יש"ע, ומכנים את ההתבטאויות ניסיונות להרוויח הון פוליטי.

"גורמים בשמאל בכלל ובממשלה בפרט עסוקים בציד מכשפות כדי לנסות לגרוף רווחים פוליטיים על גבם של 300 אלף ישראלים שומרי חוק ונאמנים למדינה", אומרים בזעם במועצת יש"ע. "השרים מתחרים ביניהם מי יתבטא בצורה המכפישה ביותר ויביא להשחרת פניהם וליצור שנאה כלפי המתנחלים".

גם לתקשורת יש לנציגי המתנחלים טענות. "לצערנו, התקשורת משתתפת בפסטיבל ההסתה ומעצימה כל מעשה או אמירה של גורמי שוליים, ומכלילה כנגד ציבור המתיישבים", אומרים שם. "מילים יכולות להרוג כשהן מגיעות משמאל לימין".

במועצת יש"ע זועמים, בין השאר, עד דברים שאמר היום המפכ"ל רב-ניצב דודי כהן. "אנו עדים להחרפת השסעים המאיימים על מרקם חיינו", אמר כהן ביום עיון של צמרת פיקוד המשטרה לציון 13 שנים לרצח רבין. "כמי שאמון על שמירת החוק, כל שוטר נושא בתרמילו את שרביט הדמוקרטיה. השתרשות הפשיעה האלימה והירידה בנורמות הציות לחוק ולשלטון הם איום ממשי על חוסן החברה והדמוקרטיה".

המפכ"ל גם הביע דאגה מהביקורת המופנית חדשות לבקרים כלפי המשטרה. "אנשים פועלים להוציא את הארגון משיווי משקלו", אמר כהן. "יש לבדוק את ההתלהמות נגד המשטרה ואת ההפקרות".

אתמול השתתף ראש השב"כ יובל דיסקין בישיבת הממשלה ואמר כי "ישנם אינדקטורים רבים על נכונות של גורמים מסוימים לבצע שימוש בנשק חם על מנת לעצור תהליך מדיני, וזאת בהנחה שמדינת ישראל בדרך לביצוע של תהליכים כאלה".