המשנה לראש הממשלה סילבן שלום, מותח הבוקר ביקורת חריפה על ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין, שאמר אמש בדברים שנשא בפורום "מאג'די" בכפר סבא, כי "אין לו אמון ביכולתם של ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק, להנהיג מלחמה עם אירן".

בדברים שאמר השר שלום במשדר "יומן השבוע" ברשת ב', ציין כי "דבריו של דיסקין לא היו צריכים להיאמר". שלום הדגיש כי יכול להיות ויכוח בעניין תקיפה באירן, אך יש לעשות את הדברים בצורה דיסקרטית ומסודרת". עוד הוסיף המשנה לראש הממשלה כי "בקרב מקבלי ההחלטות במדינת ישראל, אין עמדה אחידה בעניין תקיפה באירן, ואני סומך על ראש הממשלה ועל שר הביטחון". שלום ציין כי ברק ונתניהו, על אף השפעתם הרבה, אינם מקבלים לבדם את ההחלטה.

"איני מאמין בראש הממשלה ובשר הביטחון"

שלום תוקף את דברי דיסקין
שלום יוצא נגד דיסקין | צילום:

בהתייחסו אמש לאיום האירני, הבהיר דיסקין: אין לי אמון בהנהגה הנוכחית. "לציבור מייצרים פה מצג שווא בנושא האירני, וזה מה שמטריד אותי. יוצרים כביכול תחושה שאם מדינת ישראל לא תפעל, אז לאירן תהיה פצצה גרעינית. בחלק הזה של המשפט יש כנראה גרעין מבוסס של אמת, אבל החלק השני של המשפט - שבו פונים, סליחה על הביטוי, לציבור המטומטם - ואומרים לו שאם מדינת ישראל תפעל לא תהיה פצצה גרעינית - זה החלק הלא נכון במשפט", אמר דיסקין בפורום בניהולו של דב עילם.

"הרבה מאוד מומחים אומרים לאורך השנים שאחת התוצאות של תקיפה ישראלית באירן יכולה להיות האצה דרמטית של תוכנית הגרעין האירנית. דהיינו, מה שהאירנים מעדיפים לעשות היום לאט ובשקט, תהיה להם לגיטימציה לעשות מהר ותוך פרק זמן הרבה יותר קצר".

בהמשך דבריו בחר דיסקין לתקוף ישירות את נתניהו וברק: "הבעיה העיקרית שלי בנושא הזה היא שלי אין אמון בהנהגה הנוכחית של מדינת ישראל, שצריכה להוביל אותנו לאירוע בסדר גודל של מלחמה עם אירן או מלחמה אזורית. אני לא מאמין, לא בראש הממשלה ולא בשר הביטחון".

"אני מאוד לא מאמין במנהיגות שמקבלת החלטות מתוך תחושות משיחיות". בהמשך ציטט דיסקין דברים מתוך ספר זכריה, ובהם מתוארת ביאת המשיח ושאל את הקהל: "ככה אתם באמת רואים את שני המשיחים שלנו? זה ממגדלי אקירוב והשני מקיסריה - הם באמת משיחים נראים לכם?"

"ראיתי אותם מקרוב ואני אומר לכם - הם לא משיחים ולא אנשים שאני סומך עליהם שיכולים להוביל את מדינת ישראל לתוך אירוע בסדר גודל כזה, וגם להוציא אותה. אני לא אומר שזו החלטה לא לגיטימית, אני רק חושש מאוד שאלה לא אנשים שבאמת הייתי רוצה שיחזיקו את ההגה כשיוצאים למהלך כזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק