למען הקהילה. אביגדור ליברמן (öéìåí: חדשות 2)
שר החוץ ליברמן. ארכיון | öéìåí: חדשות 2

מארגני המחאה מדברים על נתק בין ההנהגה לבין העם, ואמש קיבלנו דוגמה נוספת לנתק הזה. בזמן שיותר מ-300 אלף מפגינים צעדו והפגינו אתמול ברחבי הארץ למען צדק חברתי, שר החוץ אביגדור ליברמן, אחד השרים הבכירים בקואליציה ויו"ר המפלגה השלישית בגודלה, סעד במסעדה יוקרתית בתל אביב.

גורם במסעדה פנה לחדשות 2 באינטרנט וסיפר כי השר סעד במקום עם חברו והשאיר סכום מכובד במקום.

"העם חייב לדעת אילו מנהיגים יש לו", אמר הגורם, "בזמן ההפגנה, בשעה 21:40, ישב שר החוץ ליברמן במסעדת היוקרה 'הרברט סמואל' שתה ואכל עם חבר בחשבון שהתקרב ל-2,000 שקל", אמר האיש.

דוברו של שר החוץ אישר רק כי אתמול אכל השר במסעדה. הדובר מסר לחדשות 2 באינטרנט כי: "שר החוץ אכן סעד במסעדה אתמול, אך לא ב-1,000 ולא ב-2,000 שקל".

ליברמן בתגובה: "המסעדות מלאות, ולא בטייקונים"

בתדרוך כתבים שערך בצהריים, התייחס ליברמן באופן דו משמעי למחאת האוהלים. מצד אחד אמר כי הסיקור התקשורתי הוא חד מימדי וסיפר כי אתמול לא הצליח למצוא כמעט מקום במסעדה בנווה צדק: "הכל היה מלא, ישבו שם לא רק טייקונים אלא גם סטודנטים, אולי כאלה שבאו מרוטשילד".

"זה לא וודסטוק למרות שחלק נראה ככה", הוסיף ליברמן. "המחאה אמיתית ומעלה בעיות אמיתיות ולא רק אלה שבאים להפגין, אלא גם אלה שמזדהים איתם. אני לא מסיר מעצמי אחריות וחבל שאנחנו באים לפתור את הבעיות רק כשאלה מתפוצצות. צריך להחליט במה מטפלים ובמה אי אפשר לטפל".

לפני כשבוע וחצי התייחס ליברמן בזלזול למחאה. הוא אמר אז כי "באירופה אומרים שיש לנו צרות של עשירים. תסתכלו איזה משברים יש באיחוד האירופי, תראו איזה קשיים כלכליים יש בארצות הברית".
 
ליברמן ביקש להכניס את המחאה "לפרופורציה", כלשונו. הוא ציין כי בישראל יש צמיחה ואבטלה נמוכה, בניגוד למדינות מערביות אחרות.

הדיווח הראשון הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור טוב במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק