הדיון על שוויון הזדמנויות התלהט - וח"כ זועבי הוצאה מהאולם: במהלך דיון בוועדת העבודה של הכנסת כינתה ח"כ חנין זועבי (בל"ד) את שאדי חלול מהפורום לגיוס נוצרים לצה"ל "פחדן", ואמרה כי לא היה לו האומץ לומר את דבריו בנצרת או בכפרי הנוצרים. היא הוצאה מהאולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

וועדת העבודה קיימה דיון על ייצוג האוכלוסייה הערבית בוועדה המייעצת לנציבות שוויון ההזדמנויות בעבודה. חבר הכנסת יריב לוין (הליכוד ביתנו) הציע להרחיב את ההרכב ל-10 נציגים, כך שיכלול נציג שונה לאוכלוסייה הערבית-מוסלמית, נציג נוצרי ונציג דרוזי או צ'רקסי. כמו כן, אם ההצעה תאושר יישבו בוועדה גם נציגים של הציבור החרדי, העולים, משרתי המילואים, ואזרחים וותיקים. 

חברי הכנסת הערבים זעמו על כך שההצעה, לטענתם, מנסה לפלג את הציבור הערבי. "מטרת החוק היא לגוון את הרכב הוועדה באופן שיבואו בה לידי ביטוי כל האוכלוסיות שהגוף החשוב הזה אמור לדאוג להן", הסביר לוין. מנגד, חבר הכנסת ג'מאל זחאלקה (בל"ד) תקף את לוין ואמר כי זכויות הציבור הערבי לא מעניינות אותו. "אין בעיה של תעסוקת נוצרים או דרוזים אלא של הציבור הערבי בכללותו, לוין מעוניין לפלג ברשעות את הציבור הערבי, המדוכא ממילא". 

"לך לרחובות נצרת וכפר כנא ושם תגיד את מה שאמרת"

"אם אתה רוצה לתקן עוולות של נוצרים, תחזיר אותם לכפרים איקרית ובירעם", אמרה זועבי ללוין. "להצעת החוק שלך יש השלכות חיוביות: היא מחדדת את סוגיית הזהות של הערבים ואת עוינות מוסדות המדינה וחברי הכנסת כלפיהם".

שאדי חלול מהפורום לגיוס הנוצרים כינה את חברי הכנסת זחאלקה, זועבי ועיסאווי פריג' (מרצ) "גזענים". "אני גאה בנצרות שלי. גם לנו יש זכות להגדרה עצמית, מגיע לנו שיכירו גם בנו", אמר.

זחאלקה הגיב וכינה את חלול "אויב הנוצרים". חבר הכנסת אילן גילאון השיב לחלול: "חוצפן, מי שמך לחנך כאן מישהו?". אז התפרצה חברת הכנסת חנין זועבי לעבר חלול וכינתה אותו פחדן. "לך לרחובות נצרת וכפר כנא ושם תגיד את מה שאמרת, אתה יכול לומר את זה רק בכנסת. אין לך כבוד ואתה מייצג רק את עצמך". יושב ראש הוועדה ח"כ חיים כץ (הליכוד ביתנו) הוציא את זועבי מהאולם.