לאחר הסערה היום במערכת הפוליטית בעקבות התבטאויותיו של ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין, מגיבים הערב גם שר הביטחון ברק וראש הממשלה נתניהו לדברים.

מקורביו של ראש הממשלה אמרו שההתבטאות "נובעת מתסכול אישי, משום שלא מונה לראש המוסד ומקורבו לא החליף אותו בתפקיד ראש השב"כ".

מקורבים לשר הביטחון תקפו גם הם ואמרו: "אנחנו מברכים את דיסקין על כניסתו לחיים הפוליטיים. מביך ומעציב לראות את התרופפות השיפוט והאחריות ואת השפה הירודה שנגרר אליו איש ששירת את הציבור במשך שנים".

"דיסקין פועל באופן קטנוני, בלתי אחראי ועל רקע תסכול אישי", הוסיפו הגורמים בסביבתו של שר הביטחון. "הוא פוגע במורשת ראשי השב"כ לדורותיהם ובנורמות הפעולה וערכיו של הארגון".

ליברמן: "דיסקין היה צריך להתפטר בזמן אמת"

שר החוץ אביגדור ליברמן תקף הערב גם הוא את דיסקין, בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות". ראש השב"כ, נזכיר, כינה את ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק "משיחים מקיסריה ואקירוב" ואמר שהוא אינו "סומך עליהם במתקפה על אירן".

שר החוץ אמר שאם דבריו של דיסקין נכונים, הוא היה צריך להתפטר מתפקידו עוד כשכיהן בשב"כ. "יובל דיסקין היה ראש שב"כ מעולה, אבל אם אתה לא סומך על ראש הממשלה ושר הביטחון, היית צריך להתפטר ולא לחכות לסוף הקנדציה", אמר.

"אני מצפה מבן אדם בתפקיד רגיש, בזמן אמת, אם אתה לא סומך על ראש הממשלה ושר הביטחון, אתה לא יכול להיות בתפקיד כזה", הוסיף שר החוץ.

הוא התייחס גם לסוגיה הכללית של התבטאויות ציבוריות בנושא אירן: "אנחנו החלטנו, הבכירים וגם לשעבר, פשוט לפטפט את עצמנו לדעת. כל הברברת מיותרת לחלוטין. זה לא רק דיסקין. הרמטכ"ל ושר הביטחון אמרו דברים הפוכים בנושא בהפרש של יומיים. הפטפטת צריכה להפסיק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק