"עלינו לגבש דרכים מקוריות להיאבק על שחרורו של גלעד שליט" - כך אומר הבוקר יו"ר מטה המאבק למען החייל החטוף, שמשון ליבמן, בשיחה עם חדשות 2. משפחת שליט מציינת בימים אלה חג פסח חמישי ללא בנה גלעד, ובמטה המאבק חשים את הייאוש - זאת למרות הפרסומים על מינוי מתווך אירופי חדש למו"מ עם חמאס ומינויו של דוד מידן כשליח ראש הממשלה החדש בנושא.

ליבמן טוען כי לאחר חמש שנים בהן ישבה משפחת שליט ונאבקה בצורה שקטה למען שחרור בנה גלעד, מטה המאבק בוחן דרכים חדשות להילחם. "לפי מיטב הבנתנו, בארץ חייבים להתארגן במסגרת פוליטית", אמר ליבמן. "זה קצת עצוב שמחאה ציבורית עממית לא מצליחה להשפיע, אבל אנחנו נמנף את המחאה במישור הפוליטי".

בתגובה לפרסומים על מינויו של מתווך אירופי חדש, אומר יו"ר מטה המאבק כי "אם אנשי חמאס יוצאים ואומרים שיש תקווה, זה משדר שהדברים לא נחסמו סופית ועדיין יש פתח קטן לבשורות טובות. אני מקווה שבאמצעות החדשות הללו נצליח לחזק את המשפחה".

בינתיים, בחמאס נשמעים אופטימיים. בראיון לעיתון "אל אהראם" המצרי אמר בכיר בחמאס כי המתווך החדש שמונה במקומו של המתווך הגרמני "הראה כנות ויצירתיות". בראיון הלילה לטלוויזית "אל קודס" סירב סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו מרזוק, להתייחס למאמצי התיווך החדשים. "כמובן שישנם ערוצי תיווך אחרים, שפעילים במסגרת העסקה הזו", אמר אבו מרזוק, " אבל אני לא רוצה להתייחס לערוץ התיווך החדש".

הנשיא פרס לנועם שליט: "גלעד יחזור הביתה"

משפחת שליט, על המדרכה ליד בית רה"מ (צילום: חדשות 2)
משפחת שליט, על המדרכה ליד בית רה"מ | צילום: חדשות 2

בליל הסדר, בזמן שעם ישראל ישב אל שולחן החג, התקרבה משפחת שליט אל פתח ביתו של ראש הממשלה, התיישבה על המדרכה וקיבלה שם את המבקרים. בני המשפחה הודו כי מדובר בחג קשה במיוחד, לאור אמירתו של נתניהו כי הוא אינו מוכן לשלם את המחיר הנוכחי תמורת השבתו של גלעד.

מאות מבקרים הגיעו במהלך החג לתמוך במשפחת שליט, במאהל המחאה מול מעון ראש הממשלה בירושלים, ביניהם גם חבר הכנסת שאול מופז ונשיא המדינה שמעון פרס. בביקורו הראשון של פרס במאהל מאז שנחטף שליט אמר הנשיא למשפחתו: "גלעד יחזור הביתה", ולחץ את ידם בחמימות. בצאתו מהפגישה אמר פרס לכלי התקשורת הרבים שהיו בחוץ כי הוא מרגיש את עצמו בצידה של המשפחה. "אני לא מולם. אני לא נגדם. אני איתם", אמר פרס הנרגש.

נשיא המדינה הוסיף: "אומרים עלי שאני אופטימי, אז אני אופטימי גם הפעם. אני משוכנע בכל נפשי שנראה את גלעד חי ובריא בביתו". אביו של גלעד, נועם שליט, אמר בתום הפגישה עם פרס כי ביקש מהנשיא "להפעיל את כובד משקלו" כדי שבנו אכן יחזור לחיק משפחתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק