יו"ר קדימה ציפי לבני (צילום: החדשות 2)
לבני וקדימה נפרדים | צילום: החדשות 2

שעה שחברי הליכוד והעבודה מתחדשים בתיקים ובמשרדים, בקדימה אורזים את הקלסרים והעציצים ומתכוננים לכהונה באופוזיציה. היו"ר ציפי לבני כינסה הערב את חברי המפלגה לערב פרידה מהממשלה.

"אני יודעת שזה לא פשוט לעזוב משרד ממשלתי, גם אני נפרדת בימים האחרונים מההנהלה, מהעובדים - וזה לא פשוט", אמרה לבני לחברים. "נמצאת כאן הנבחרת הטובה במדינה והנבחרת שתנהיג את המדינה - בדרכה, בערכיה ובהתנהלותה - שהם לא דרכה, ערכיה והתנהלותה של הממשלה הזו אליה לא הצטרפנו".

לבני הוסיפה "קדימה שנכנסת לתוך הממשלה מבלי שמקיימת את תנאיה היא קדימה שמאבדת את זכות קיומה. לו היינו נכנסים לממשלה הזו - ואנו רואים את התנהלותה ואת דרכה ע"פ ההסכמים הקואליציוניים ואיך שנעשו - היא הייתה בדיוק מה שאומרים עליה מתנגדינו - קבוצה של אנשים שהתקבצו להם ביחד, ללא שום דרך, רק כדי להיות בשלטון. כל שלטון".

נהיה אופוזיציה חזקה ולוחמת

"האמון של הציבור בפוליטיקה נעלם", אמרה שרת החוץ היוצאת. "אנחנו בדרך לאנרכיה מהאופן בו פוליטיקאים מתנהלים כאן. תחשבו על היום בו קדימה בממשלה הייתה צריכה להצביע על עצם הקמת הממשלה, להצביע על התקציבים שנגזרו מההסכמים - זה לא אנחנו ולא על זה בחר בנו רוב הציבור בישראל. הציבור לא בחר בנו כדי להיבלע בשלטון אחר אלא כדי להוות אלטרנטיבה שלטונית נבחרת".

"מהשבוע הזה נמשיך ונלך קדימה. אנחנו הולכים לאופוזיציה מרצון להוות אלטרנטיבה שלטונית וערכית טובה יותר - כי בחרנו, ולא כי הציבור שלח אותנו לשם כעונש. אנחנו המפלגה הגדולה בישראל ונהיה אופוזיציה חזקה ולוחמת, אופוזיציה שיש לה מה להגיד ומה להציע", סיכמה יו"ר קדימה.