"נאום כניסה יכול שיהיה נגוע בפופוליזם ממנו צריך להישמר. אני מכיר חלק גדול מן האנשים שעוסקים במלאכה של שמירת החוק, המשאב האנושי הוא המרכזי אותו צריך לשמר ולטפח" - כך אמר היום עו"ד יהודה וינשטיין, שנכנס לתפקידו כיועץ המשפטי לממשלה. "אני ממשיך מורשת מפוארת של יועצים לממשלה. אנו נפרדים היום אולי מהטובים ביועצים המשפטיים", הוסיף.

"אני מבקש מהציבור שתסמכו על אלה במערכת שמעריכים את מזוז. כולנו חייבים לך המון תודה על הובלת דרך בתחום המשפט מה שמבטיח את מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית", אמר פרקליט המדינה משה לדור בטקס החלפת היועץ המשפטי לממשלה. "וינשטיין אינו חוצה את הקווים, הוסיף לדור ופנה אליו: "בימים הקרובים תראה יהודה, שהמערכת עובדת בצורה נקייה אבל תמצא גם חולשות כי אנחנו מערכת אנושית שלעיתים גם שוגה".

אימת אישי הציבור שסרחו, מני מזוז, מסיים היום כהונה בת שש שנים כיועץ המשפטי לממשלה. במקומו יכנס לתפקיד עו"ד יהודה וינשטיין, מבכירי הפרקליטים בישראל. בשש השנים האחרונות עסק מזוז בעיקר במלחמה בלתי מתפשרת בפשע המאורגן ובמשפחות הפשע, אך ייזכר בעיקר בתור הלוחם בשחיתות. בתקופתו נרשם "שיא" בכתבי אישום שהוגשו נגד נבחרי ציבור, בהם לראשונה נגד ראש ממשלה מכהן אהוד אולמרט, ונגד נשיא המדינה משה קצב.

בנוסף לבכירים נגדם הוגשו כתבי אישום, בתקופתו של מזוז נפתחו כמאה חקירות נגד אישי ציבור, 25 מהחקירות הללו הסתיימו בהרשעות. מבין המורשעים: השר לשעבר חיים רמון שהורשע בתום משפט סוער בביצוע מעשה מגונה, השר לשעבר אברהם הירשזון שמרצה בימים אלה עונש מאסר על עבירות מרמה שביצע בזמן שכיהן כיו"ר הסתדרות העובדים הלאומית, והשר לשעבר שלמה בניזרי שהורשע בקבלת שוחד וגם הוא נמצא כיום מאחורי סורג ובריח.

לא יערער, ויינשטיין (צילום: חדשות 2)
יהודה וינשטיין, היועץ המשפטי הנכנס | צילום: חדשות 2

עורך הדין יהודה וינשטיין שיחליף היום את מזוז, תודרך והוא בקיא בכל התיקים והחקירות הפתוחות שנמצאות תחת פיקוחו, המרכזי שבהם - החקירה המתנהלת נגד שר החוץ אביגדור ליברמן. מזוז גם תדרך את עו"ד וינשטיין לגבי ההתמודדות הישראלית עם סוגיות משפטיות בינלאומיות, כמו דוח גולדסטון, ובנוגע להצעות חוק העומדות עתה על שולחן הממשלה. השניים דנו בימים האחרונים גם בסטטוס תיקיהם של הנשיא קצב ושל צחי הנגבי.

וינשטיין עסק בחודשים האחרונים בהעברת התיקים הפרטיים אותם ניהל למשרדו של עו"ד אלי זהר, שייצג בעבר יחד עם וינשטיין את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. וינשטיין הצהיר ודיווח לממשלה על ניגוד האינטרסים, והוא לא יתערב בניהול החקירה.

רוצים לקבל עידכונים לפייסבוק על שידורים חיים?