השר ליברמן מגיע למפגש אקדמאים בשפרעם. הוא טוען שזה קשור לבחירות - אבל אנחנו מראש מבינים שהמציאות היא אחרת. הוא מתקבל בכבוד מלכים. "זאת עדה שבאמת מייצגת את הסיסמה 'בלי נאמנות אין אזרחות' בצורה הכי טובה", הוא אומר. הפעם הוא לא מוכן להתחייב מתי יהיו בחירות: "מה שמעניין הפעם הוא שזה ממש לא משנה מתי הן תיערכנה. גם השמות שמתמודדים אינם רלוונטיים".

עם זאת, אפשר להבין ממנו שאין סיכוי להעביר את תקציב 2013 - ומכאן שהבחירות יוקדמו. בראיון בלעדי לחדשות 2 ניתן להבין משר החוץ כי הוא כבר עסוק בקואליציה הבאה. "מה שחשוב הוא שש"ס, ישראל ביתנו ואהוד ברק - כל אחד מושך לכיוון אחר. זה הרבה 'פול גז בניוטרל'", הוא אומר. "כדאי מאוד שהקואליציה הבאה תתמקד בנושאי פנים. צריך לגבש מצע, לא הולכים סתם". הוא לא מוכן לומר אם יצטרף לש"ס בעתיד, אך כן אומר כי "אין צורך במועצות דתיות, וצריך ללכת לשינוי בחוקי האזרחות עם עדיפות ברורה לאלו המשרתים בצבא, לשנות את שיטת הממשל והבחירות".

על דרעי: "מקווה שיחזור לפוליטיקה"

"אני מקווה שהמחנה המשותף בחלק הציוני של המפה הפוליטי כן יתגבש", מוסיף ליברמן. "אני בטוח שבקואליציה הבאה נצטרך לחדד נקודות", אומר שר החוץ וממשיך את הביקורת על ש"ס. ויש לו גם מה לומר על אריה דרעי. "אנחנו מדברים המון, כל יום. יש מעט מאוד אנשים מוכשרים שהוכיחו שהם לא רק פוליטיקאים אלא גם בני אדם. אני מאוד מקווה שהוא יחזור לפוליטיקה, המערכת הפוליטית לא יכולה לוותר על שחקן כה חשוב", הוא אומר.

על פי הסקרים האחרונים, מפלגת ישראל ביתנו מתחזקת, אף שליברמן עומד בפני שימוע בעניין החשדות נגדו. "אין לי ספק שאעמוד בראשות ישראל ביתנו בבחירות הבאות", הוא אומר בביטחון. "אני אף פעם לא לחוץ".

והתכנית שלו לבחירות הבאות - לפחות 20 מנדטים ומתייחס לתקרית שפיכת המים של ח"כ אנסטסיה מיכאלי על ח"כ ראלב מג'אדלה. "אני לא חושב שזה שייך לישראל ביתנו", הוא אומר. "מדובר כאן בשליטה עצמית. שום דבר לא מצדיק התנהגות מסוג שכזה. אני רוצה להאמין שמדובר במעידה חד פעמית, ואני מקווה שהיא תפיק את כל הלקחים", הוא מוסיף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק