האופציות של לבני מצטמצמות (צילום: חדשות 2)
לבני ולפיד. לא ישתפו פעולה | צילום: חדשות 2

קצת יותר מיממה חלפה מאז התבוסה של ציפי לבני בפריימריז של קדימה, וכבר נראה שאחת האופציות הבולטות שעומדות בפניה להמשך דרכה הפוליטית יורדת מהפרק: יאיר לפיד הכריז בתשובה לשאלה בנושא הליכה משותפת עם לבני כי "אף פוליטיקאי מכהן לא יהיה במפלגתי".

אביו של גיל מסינג, הדובר של לבני ואחד ממקורביה הבולטים, פנה אל יאיר לפיד בעמוד הפייסבוק שלו והציע לו לחבור ללבני וללכת יחד לבחירות. "יאיר שלום רב. מאז הכרזתך על הצטרפותך לעולם הפוליטי, אני עוקב אחרייך במטרה ללמוד להכיר ובבוא העת גם לסייע לך. החלטתי לכתוב אלייך דווקא היום, עם סיום הפריימריז בקדימה, המפלגה אליה השתייכתי עד אתמול", כתב חיים מסינג, אביו של הדובר.

"זו הזדמנות חד פעמית להגשים חלום של רבים וטובים המעוניינים בהחלפת השלטון הנוכחי", הוסיף מסינג. "בכדי לממש הזדמנות זו, אני ממליץ שיחד עם ציפי לבני תקימו את מפלגתכם החדשה שללא ספק תהווה את האלטרנטיבה היחידה".

אין תמונה
הפוסט של לפיד על לבני

"לך וללבני מכנה משותף כמעט בכל תחום", המשיך מסינג. "כאשר הובלת שינוי שיטת הבחירות, שוויון בנטל ופתרון מדיני הינם נר לרגלכם. מופז (עם קבלני הארגזים) הוכיח כי אנשים לא משתנים - היה ונשאר חתרן ופזרן הבטחות ללא כיסוי. אתם אנשי עקרונות, אתם אנשי חזון, שלבו ידיים, צרפו אליכם אנשים ראויים שכמותכם, ובטוחני כי רבים שכמותי יעמדו לרשותכם".

לפיד השיב למסינג ופסל לחלוטין את האפשרות לרוץ יחד עם לבני. "חיים, כפי שהסברתי בעבר - אף פוליטיקאי מכהן לא יהיה במפלגתי", כתב לפיד. "בכל העולם, כשפוליטיקאים נכשלים מחליפים אותם באנשים חדשים עם רעיונות חדשים".

לבני, לעומת לפיד, לא פסלה בעבר שיתוף פעולה עם לפיד. בריאיון שהעניקה לחדשות 2 לפני כחודשיים, אמרה יו"ר קדימה המודחת כי "הדרך שבה לפיד יבחר תהיה מקובלת עליי, בין אם הוא יבחר להצטרף לקדימה כדי להיות חלק ממנה, ובין אם הוא לחבור למחנה שקדימה עומדת בראשותו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק