ראש הממשלה בנימין נתניהו מנצל את מסיבת העיתונאים כדי להגיב על פרשת העוזרת וההאשמות נגד אשתו. נתניהו בחר להחמיא לאשתו שרה ולהודות לה על כל מה שהיא עושה למענו - אך מתעלם מהגורמים הפוליטיים שעומדים לכאורה מאחורי התביעה

פרשת עוזרת הבית רודפת את ראש הממשלה בנימין נתניהו גם לברלין. ראש הממשלה יצא הבוקר לגרמניה עם חמישה שרים וזכה לקבלת פנים חמה במיוחד, אך התקשה להשאיר מאחור את ההאשמות שהופנו כלפיו ובמיוחד כלפי אשתו שרה בימים האחרונים בעקבות התביעה מצד מהלת משק הבית של בני הזוג בקיסריה.

נתניהו סירב להתייחס לנושא במהלך הטיסה, אבל במסיבת העיתונאים שקיים עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, הוא שולף תשובה מן המוכן ומתייחס לראשונה לפרשה: "אין לי ספק שהאמת מאחורי העלילה הזאת תצא לאור בהקדם", אמר נתניהו. "אני מבקש להבהיר דבר אחד: אשתי שרה לא מתערבת בענייני המדינה, וזה פשוט אבסורד לטעון זאת".

נתניהו לא מסתפק בהכחשות ובוחר להדגיש את חלקה של שרה בחייו האישיים והפוליטיים. "יש שתחום אחד שבו היא כן משפיעה. היא אומרת לי תהיה יותר קשוב לזולת, תהיה קשוב לצרכים של הקשישים ושל הילדים. תהיה אבא יותר טוב, תהיה בן יותר טוב וחבר יותר טוב".

נתניהו: עזבו את אשתי ואת ילדי

"בזה היא מאוד משפיעה עלי. היא עוזרת לי להיות אדם יותר רגיש וראש ממשלה יותר אנושי", ציין נתניהו. בזה אני חב לה חוב גם על המחיר האישי הכבד שהיא משלמת בעמידה האיתנה הזאת לצדי".

ראש הממשלה התייחס לאותם גורמים שעומדים לטענתו מאחורי התביעה וציין בסוף דבריו את המחיר האישי שמשלמים לדבריו אנשים פרטיים שאינם קשורים לפרשה. "לא מכניסים את האישה ואת הילדים לקו האש, אני יכול רק לקוות שיריבי, כולל אלה שתוקפים אותי, יגלו את ההגינות המינימלית ואני אומר להם: כוונו את האש אלי - עזבו את אשתי ואת ילדי". 

מנהלת משק הבית: שום דבר לא פוליטי פה

עוזרת הבית של משפחת נתניהו בקיסריה ליליאן פרץ, שהגישה את כתב התביעה נגד שרה נתניהו הגיבה לפרסום של האשמותיה כלפי הגברת נתניהו ואמרה אתמול "הכל בסדר, אני עומדת מאחורי התביעה. האמת תצא לאור". בתשובה לשאלה האם מפלגת קדימה עומדת מאחורי התביעה אומרת פרץ: "שום דבר לא פוליטי פה".

בכתב התביעה טענה פרץ שנתניהו התעללה בה והשפילה אותה. "שרה נתניהו התעללה בי, שילמה לי משכורת נמוכה משכר מינימום ולא שילמה לי זכויות סוציאליות", כך טוענת האישה שעבדה בבית משפחת נתניהו. העיתון "ידיעות אחרונות" חשף בסוף השבוע את סיפורה של האישה שהועסקה במשך שש שנים עבור משפחת נתניהו וכעת תובעת פיצויים.

"היא הכריחה אותי לעבוד בשבתות למרות היותי שומרת שבת והכריחה אותי לקרוא לה 'גברת שרה נתניהו'". לדברי פרץ נתניהו הייתה חוזרת ואומרת בפניה כי זאת זכות גדולה לעבוד אצל משפחת נתניהו, והייתה מסתובבת בבית ואומרת "איזה בית יפה יש לי, אני האמא של מדינת ישראל".