בנימין נתניהו (צילום: רויטרס)
מכנס לראשונה מאז הבחירות את פעילי המפלגה | צילום: רויטרס

נתניהו חוזר לשטח: ראש הממשלה מסיק מסקנות מאובדן השליטה על עמדות מפתח בליכוד, וכבר בשבוע הבא יכנס את פעילי המפלגה לכנס תמיכה, לראשונה מאז הבחירות - כך נודע לחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה בנימין נתניהו נתניהו הסיר לאחרונה את מועמדותו שלו לתפקיד יו"ר נשיאות ועידת הליכוד מחשש שיפסיד לסגן שר הביטחון דני דנון, ולא הציב אף מועמד רשמי מטעמו לתפקידים שעליהם תיערך התמודדות בתחילת השבוע הבא. אובדן הקשר עם השטח עורר גל של שמועות על כוונתו העתידית של נתניהו לנטוש את המפלגה, שמועות שנדחו על ידי מקורביו ושרים בכירים.

אמש (ג') נבחר סגן השר דנון לנשיא ועידת המפלגה. דנון נבחר ברוב של 86% מקולות המצביעים בבחירות שהתקיימו בגני התערוכה בתל אביב. "אנחנו מחזירים את הנשמה לתנועה ואת הליכוד לליכודניקים", אמר אתמול דנון, שעקץ את נתניהו על מהלכיו האחרונים: "חברי הליכוד הם נכס ולא נטל על המפלגה. אנחנו יוצאים לדרך חדשה, והליכוד מחליף דיסקט".

ביום א' הקרוב יתקיימו בחירות לראשות מרכז הליכוד וליו"ר מזכירות המפלגה. דנון, שינסה לזכות בתפקיד יו"ר המרכז, יתמודד מול יוסי שבו, ראש עיריית ציונה, הנחשב אף הוא למתנגד מובהק לראש הממשלה נתניהו. לתפקיד יו"ר המזכירות יתמודדו השר ישראל כץ וכן ח"כ מירי רגב, אשר הוגדרה אף היא בעברה כ"מורדת" על ידי ראש הממשלה.