אחרי "תקרית המים" עם ח"כ ראלב מג'אדלה ותקרית הדחיפות עם ח"כ חנין זועבי, ח"כ אנסטסיה מיכאלי מעוררת פרובוקציה חדשה - והפעם המטרה היא קהילת ההומואים והלסביות.

במהלך דיון שנערך אתמול בכנסת, הציגה מיכאלי הסבר משלה לעובדה שגברים נמשכים לגברים, וציינה כי מדובר באנשים שעברו הטרדה מינית בילדותם.

"רוב ההומואים הם חבר'ה שעוברים חוויה מאוד קשה של הטרדות מיניות מגיל צעיר מאוד וזה הולך ומידרדר הלאה", אמרה מיכאלי בדיון שנערך בוועדה למעמד האישה בנושא הטרדות מיניות בעבודה.

"הם מסכנים, אותם הומואים", אמרה במהלך הדיון, והוסיפה: "בסוף הם מתאבדים בגיל 40, ואלה אותם חבר'ה שרוצים להיות נשים והם נשים".

מלבד הצגת משנתה, תקפה חברת הכנסת את ערוץ 10, שמשדר לדבריה תכניות שמעודדות את צופיו להיות הומואים."כשאני פותחת ערוץ 10 אני רואה תוכניות בידור שמראות כביכול עד כמה נעים להיות הומו", הדגישה. "הגיע הזמן שנעשה סדר בעניין. מאיפה יש לערוץ 10 זכות לשדר תוכניות שמראות כמה כיף לרקוד ולהתאפר?".

"הדברים שחברת הכנסת מיכאלי אמרה מסוכנים. הם נאמרים מתוך הומופוביה ובורות", אמרו בתגובה לדברים בארגון הנוער הגאה. "אנחנו מתמודדים כל הזמן עם הומופוביה בחברה. בדרך כלל אנחנו לא נתקלים באמירות כאלה קשות. הקושי של הקהילה הגאה, ובמיוחד של בני נוער - היא בעיקר מאיך שהחברה מתייחסת לגביה".

ב"ישראל ביתנו", מפלגתה של מיכאלי, התנערו מהעמדות החריגות והבהירו כי אינם תואמים את עמדת חבריה. "ח"כ מיכאלי אמרה את דבריה על דעת עצמה, והם אינם מייצגים את עמדת המפלגה", נמסר בתגובה רשמית.

עוד לא עברה חצי שנה מאז השערורייה הקודמת שבה הייתה מעורבת ח"כ מיכאלי. בתחילת ינואר היא הורחקה לחודש מהכנסת אחרי ששפכה כוס מים על ח"כ ראלב מג'אדלה, במהלך דיון בוועדת החינוך של הכנסת. כמה חודשים לפני כן הורחקה מיכאלי לשבוע מהכנסת לאחר שהייתה מעורבת בעימות פיזי מול ח"כ חנין זועבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק