אחרי אום אל-פחם ורהט, פעילי הימין מגיעים לצעוד ביפו. עשרות אנשי ימין מקיימים הבוקר צעדה בראשותם של ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) ופעילי הימין ברוך מרזל ואיתמר בן גביר. את הצעדה העברנו כאן באתר האינטרנט של חדשות 2 בשידור חי. 

בצעדה נטלו חלק כ-60 פעילי ימין שיימחו על "התחזקות התנועה האיסלאמית ביפו". המשטרה הקצתה מאות שוטרים לאבטחת השיירה שחצתה את רחוב יפת, שנסגר לתנועה ותפעל למניעת עימותים עם תושבי העיר הערבים.

"יפו יהודית, ישראל שלנו", קרא בן גביר בתחילת ההפגנה. "היהודים של יפו לפניכם, הערבים", זעקו בהמשך המפגינים - שזכו להתנגדות מצדם של מקומיים שחלקם קראו לדו-קיום בעיר.

על פי דיווחי המשטרה, נפצע שוטר אחד בראשו מידוי אבנים, ו-20 בני אדם, 16 מהם פעילי שמאל שניסו להתעמת עם הצועדים עוכבו לחקירה. בין הפעילים שנעצרו, סגן ראש עיריית תל אביב לשעבר, מיכאל רועה.

"התנועה האיסלאמית לא בעלת הבית במדינת ישראל"

מדובר בצעדת המשך לצעדות הימין ברהט, בסילוואן ובאום אל-פאחם. מנהיג הפעילים בשטח, איתמר בן גביר, מסביר: "אנחנו באים ליפו כדי להבהיר לגורמים בתנועה האיסלאמית שהם לא בעלי הבית במדינת ישראל". מאידך, אחד התושבים הערבים סיפר כי הוא מקווה שהפעילים יצעדו בשקט, "אחרת כולנו נהיה בבעיה. אלה חבורה של גזענים, שבאו לעשות פרובוקציות. אנחנו חוששים שהצעירים שלנו ייפלו בפח ושזה יביא לפיצוץ".

במשטרה לא מקלים ראש בצעדה ומובילים מערך אבטחה הכולל גם פרשים, יחידות משמר הגבול ויחידות נוספות. הדריכות המוגברת מתבססת גם על העימותים האלימים שקרו השבוע בין מתנחלים לכוחות הבטחון על רקע הריסת מבנים לא חוקיים בחוות גלעד שבשומרון. בעימותים נפצעו 13 מתנחלים, שהתלוננו על אלימות קשה מצד כוחות הביטחון.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק