הבוקר בשעה שבע בדיוק נפתחו לציבור הרחב הקלפיות לבחירות המקומיות אשר יינעלו בעשר בלילה. ארבעה מיליון ו-800 אלף אזרחים בני 17 ומעלה הינם בעלי זכות בחירה בישראל. בשעות הבוקר עדיין דווח על תנועה דלילה בקלפיות. במטה הבחירות של משרד הפנים דווח כי כל הקלפיות נפתחו בסדרן. בירושלים דווח על איומים סמוך לכמה קלפיות.

אזרחי ישראל בוחרים היום חברי מועצות וראשי מועצות ל-159 רשויות מקומיות, שעל מקום בהן מתמודדים יותר מ-1,500 רשימות, ויותר מ-600 מועמדים שרוצים להיקרא "אדוני ראש העיר". תוצאות האמת בהצבעות צפויות להגיע במהלך הלילה.

סקר שערך מכון המחקר פאנלס, בקרב 505 איש, במיוחד לחדשות 2 באינטרנט, מעלה כי 70% מהציבור יגיע לקלפי שלהם כדי לשלשל פתק אחד לראשות העירייה ופתק אחד למועצת העיר. 13% מהנשאלים עדיין מתלבטים אם לנצל את הזכות הדמוקרטית, ואילו 17% האחרים הכריזו כי הם לא מתכננים לקחת חלק בהליך הדמוקרטי. לשם השוואה, בבחירות הקודמות לפני חמש שנים עמד שיעור ההצבעה על פחות מ-60%.

הקרב על ראשות ירושלים הוא אולי הנמרץ והמותח ביותר, ועוסק בעיקר בצביונה העתידי של עיר הבירה. ארבעה אנשים מתמודדים על ראשות העירייה - המועמד החרדי מאיר פרוש, המועמד החילוני ניר ברקת, המועמד יוצא הדופן - ארקדי גאידמק, וזה שלא שמעתם עליו - דן בירון. במהלך הקמפיינים של ברקת ופרוש נשמעו האשמות הדדיות, שנגעו בעיקר - איך לא - להתחרדותה או לאיבוד צביונה הדתי של העיר. בחדשות 2 חשפנו בשבוע שעבר הקלטה של מאיר פרוש בכנס תומכים בבית שמש, שם הוא אמר ביידיש ש"בקרוב לא יישארו ראשי ערים חילוניים".

אחד הקרבות היותר מסקרנים בהתמודדות המקומית ייערך בתל אביב. 391 אלף תושבים חיים בבירת התרבות והעסקים של ישראל ועל קולם מתחרים חמישה מתמודדים. הקרב הגדול ניטש בין שניים - ראש העיר המכהן רון חולדאי, מי שזוקף לזכותו את תנופת הבנייה והפיתוח בעיר. מולו יעמוד דב חנין, איש מפלגת חד"ש שכבש את הצעירים.

כאן בחדשות 2 באינטרנט ערכנו בשבוע שעבר עימות מקוון ומצולם ראשון מסוגו, בין שלושה מהמועמדים המובילים לראשות עיריית שדרות באמצעות תכנת OOVOO. המועמדים ענו על סדרה של שאלות בזמן קצוב, במשך כארבעים דקות.

להצטרפות לפאנל המשיבים לסקר