לאחר לילה מורט עצבים, ראשי העיר המנצחים התפנו לחגיגות. ראשי הערים הוותיקים של תל אביב וירושלים חגגו יחד עם אנשי המטות את ניצחונם החוזר במערכת הבחירות, זאת לצד אלו החדשים שהתקשו להסתיר את התרגשותם מגודל המהפך שחוללו בעירם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בירושלים פתח ראש העיר ניר ברקת בקבוק שמפנייה יחד עם תומכיו במטה הבחירות, זאת לאחר מרוץ צמוד במיוחד מול משה ליאון שהתמודד על ראשות העירייה. בסופו של היום נמצא כי רק 35.9% מבעלי זכות הבחירה בבירה הגיעו לקלפיות, כשאחוזים גבוהים נמדדו בשכונות החרדיות ואחוזים נמוכים הרבה יותר נמדדו בשכונות החילוניות. המצב הזה הוביל לשעות ארוכות ומורטות עצבים במטה של ניר ברקת, עד שהחלו לזרום תוצאות האמת שהראו חד משמעית: ניר ברקת ממשיך לכהונה שנייה.

"הבחירות הללו היו אחד המרוצים הקשים והמורכבים ביותר, ואני רוצה להודות לתושבי ירושלים שנתנו לי מנדט להמשיך לעוד חמש שנים", אמר ניר ברקת סמוך לשעה שלוש וחצי לפנות בוקר במטה הבחירות שלו. "בחמש השנים התווינו דרך וחזון והוכחנו שהפוטנציאל האמיתי יכול להתגלות. הנחנו תשתית לקדם את ירושלים גם בקדנציה הבאה. יש לכולנו עוד עבודה, שמענו ביקורת ושמענו גם צרכים, ואני מבטיח שהכל נכנס לאוזן. כעת, אנחנו צריכים לפעול ביחד, לשים את המחלוקות בצד, זה לא זמן למריבות. זה הזמן לחבק, ואני מחבק את כל תושבי ירושלים", אמר ברקת.

ת"א: קדנציה רביעית לחולדאי

השמחה במטהו של ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי, היתה הלילה גדולה במיוחד. חולדאי נבחר בפעם הרביעית לתפקיד, ויסגור שני עשורים בבניין העירייה בכיכר רבין. חולדאי הצליח בפעם השנייה לגבור על חבר כנסת מכהן שהתמודד מולו בבחירות. הפעם, היה זה ניצן הורביץ ממרצ.

חולדאי במטה הבחירות (צילום: חדשות 2)
חולדאי במטה הבחירות | צילום: חדשות 2

עם היוודע התוצאות סמוך לשעה 02:00 בלילה, נכנס חולדאי למטה הבחירות, שם חגג עם תומכיו שהעיפו לעברו את פתקי ההצבעה שנשאו את שמו. חולדאי פנה לתומכיו במטה ואמר: "אין אפשרות לתת לכל האנשים כל הזמן בכל המקרים. אני משתדל לעשות את המיטב, העיר עולה ופורחת בכל המובנים. במקביל אני אמשיך להאזין ללב של הציבור, לראות מה כואב לו, לתקן איפה שצריך, להוסיף איפה שצריך, אבל בסופו של דבר בעיר כל כך עמוסה ותוססת שסופגת הכל בפעם הראשונה, כולל עליית מחירי הדיור והתמודדות עם הזרים - אנחנו צריכים כל הזמן למצוא את האיזונים".

שדרות: מהפך בבניין העירייה

במטהו של אלון דוידי בשדרות התקשו להסתיר את ההתרגשות, זאת לאחר המהפך שהצליח לחולל בעיר. דוידי, חבר מועצת העיר שהתמודד מטעם מפלגת הבית היהודי ניצח את ראש העיר המכהן דוד בוסקילה.

תושבים רבים יצאו לרחובות העיר וחגגו את ניצחונו של דוידי שזכה ב-57.8% מהקולות. "זהו יום חג לתושבי שדרות שרוצים שינוי והצביעו באלפים", סיפר דוידי לחדשות 2, "בכוונתי לעבוד יחד עם התושבים כי הניצחון הגדול הוא שלהם". דוידי המשיך והדגיש: "אנחנו מכינים תוכנית עבודה מסודרת לתקווה ולשינוי בשדרות, בדרך למנהיגות שעובדת בשיתוף פעולה מלא עם הממשלה."